Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

2 Yaş Aşısı Nedir Nasıl Yapılır - Anne & Bebek, Soru Cevap

2 Yaş Aşısı Nedir Nasıl Yapılır

Ebeveynler,için çok sorulan sorulardan biri de 2 yaş aşısı nedir nasıl yapılır bunun için de ebeveynler, çocuklarını programa göre aşılatmaya çalışmalıdır. Aşılamada önemli bir gecikme, çocukları aşıların önleyebileceği ciddi hastalıklar açısından risk altına sokar. Çocuklar bir aşı dozunu kaçırırsa, ebeveynler programa yetişmek için doktorlarıyla konuşmalıdır. Bir dozun atlanması, çocukların enjeksiyon serisini baştan yeniden başlatmasını gerektirmez.

Çocukların normal soğuk algınlığı gibi hafif bir enfeksiyondan kaynaklanan hafif ateşi varsa aşının ertelenmesine gerek yoktur. Bazı aşılar yalnızca özel koşullar altında önerilir; örneğin, yalnızca çocukların aşının önlediği hastalığa yakalanma riski yüksek olduğunda. Doktor muayenehanesi ziyareti sırasında birden fazla aşı yapılabilir, ancak birkaç aşı genellikle tek bir enjeksiyonda birleştirilir. Örneğin boğmaca, difteri, tetanoz, çocuk felci ve tip b aşılarını tek enjeksiyonda birleştiren bir aşı var. Kombinasyon aşısı basitçe gereken enjeksiyon sayısını azaltır ve aşıların güvenliğini veya etkinliğini azaltmaz. Çocuk sahibi olanlar ve özellikle ilk çocuklarında insanlar 2 yaş aşısı nedir nasıl yapılır konusunu merak ederler ve bunlara yani aşılara önem verirler. Bebeklerin, çocukların ve ergenlerin önlenebilir enfeksiyonlara karşı korunmasına yardımcı olduğu için önerilen aşı takvimine uyulması önemlidir.

Birçok aşı için kabul edilebilir bir yaş aralığı vardır. Çocuğun doktoru, çocuğun bilinen sağlık koşullarına ve diğer koşullara bağlı olarak değişebilen özel önerilerde bulunabilir. Çoğu zaman, bu aşılar geçerse ve özellikle 2 yaş aşısı nedir nasıl yapılır konusu en çok merak edilenler arasındadır. Ve çoğu zaman çocukların daha az enjeksiyon alması için karma aşılar kullanılır. Çocuklara programa göre aşı yapılmadıysa, telafi aşıları önerilir ve ebeveynler, nasıl yetişeceklerini öğrenmek için bir doktora veya sağlık departmanına başvurmalıdır. Ebeveynler, aşılardan sonra herhangi bir yan etkiyi çocuklarının doktoruna bildirmelidir.2 Yaş Aşısı Nedir Nasıl Yapılır - Yorum Soru Turka 27 Mart 2022 3 Nisan 2022 — 12:04
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular