Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

2 Yaş Sendromu Nedir Nasıl Atlatılır - Anne & Bebek, Soru Cevap

2 Yaş Sendromu Nedir Nasıl Atlatılır

İki yaşındaki bir çocuğun iniş çıkışlarını takip etmek çok zor. Bir an ışıl ışıl ve arkadaş canlısı; sonra asık suratlı ve ağlamaklıdır ve çoğu zaman görünürde bir sebep yoktur. Ancak bu ruh hali değişimleri, büyümenin sadece bir parçası. Bunun için de 2 yaş sendromu nedir nasıl atlatılır sorusu ile birlikte çocuğunuz eylemleri, dürtüleri, duyguları ve vücudunu kontrol altına almak için mücadele ederken meydana gelen duygusal değişikliklerin işaretleridir.

2 Yaş Sendromu Nedir

2 Yaş Sendromu Nedir

Bu yaşta yani 2 yaş sendromu nedir nasıl atlatılır ile birlikte çocuğunuz dünyayı keşfetmek ve macera aramak ister. Sonuç olarak, zamanının çoğunu kendisinin, sizin ve çevresinin sınırlarını test ederek geçirecektir. Ne yazık ki, yapması gereken her şeyi güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için gereken becerilerin birçoğundan hala yoksundur ve onu korumanız için sıklıkla size ihtiyaç duyacaktır. Bir sınırı aştığında ve geri çekildiğinde, genellikle öfke ve hüsranla, muhtemelen bir öfke nöbeti veya somurtkan bir öfkeyle tepki verir. Hatta vurarak, ısırarak veya tekmeleyerek karşılık verebilir. Bu yaşta, duygusal dürtüleri üzerinde fazla kontrole sahip değildir, bu nedenle öfkesi ve hayal kırıklığı, ağlama, vurma veya çığlık şeklinde aniden ortaya çıkma eğilimindedir. Hayatın zor gerçekleriyle başa çıkmanın tek yolu bu. Hatta istemeden kendisine veya başkalarına zarar verecek şekilde davranabilir. Hepsi iki olmanın bir parçası.

İki yaşındaki çocuğunuz ne kadar kendinden emin ve güvende hissediyorsa, o kadar bağımsız ve iyi huylu olması muhtemeldir. Onu daha olgun davranmaya teşvik ederek bu olumlu duyguları geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Bunu yapmak için 2 yaş sendromu nedir nasıl atlatılır, merakını keşfetmesine ve kullanmasına izin veren, ancak tehlikeli veya antisosyal davranışlarda sınır çizen tutarlı bir şekilde makul sınırlar koyun. Bu yönergelerle, neyin kabul edilebilir neyin kabul edilemez olduğunu hissetmeye başlayacaktır.2 Yaş Sendromu Nedir Nasıl Atlatılır - Yorum Soru Turka 3 Nisan 2022 3 Nisan 2022 — 11:39
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular