Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

6. His Nedir Nasıl - Bilim, Soru Cevap

6. His Nedir Nasıl

Altıncı hissin farkında mısın? Çoğumuz 5 sağduyuyu biliyoruz bunlar tat, görme, koku, dokunma ve işitme. Peki ya altıncı his? Ya da 6. his nedir nasıl olduğunu yada 6. his, temelde bir insanın aslında orada olmayan bir şeyi algılama yeteneğidir. Örneğin, bir şeyleri gerçekten yaşamadan önce olacakmış gibi hissedersiniz. Ya da bir şey hayal ediyorsunuz ve o gerçek oluyor. Bu, altıncı hissinizi kullandığınız zamandır.

Altıncı his sizin için bir rehber gibidir, doğru ile yanlış arasında seçim yapmanızı kolaylaştırır. Altıncı his, sizin için tek bir güçlü güç haline gelen diğer tüm duyuların birleşimidir. Herkes altıncı bir hisle doğar, ancak çoğumuz bunun nasıl çalıştığını bilmiyoruz. İyi bir altıncı his sahibi olmak, karar verme konusunda daha emin olmamıza yardımcı olur. Herhangi bir şey planlamadan veya ileriye doğru büyük bir adım atmadan önce bu iyi ve kötü hisleri elde etmenize yardımcı olan altıncı hissiniz. Bunu daha iyi anlamak için 6. his nedir nasıl olur bakmak gerekir. Sırf bu konuda iyi ya da doğru hissetmedikleri için son anda bir tren ya da uçak biletini iptal eden ve daha sonra binecekleri tren ya da uçağın düştüğünü öğrenen insanların hikayelerini duymuşsunuzdur. İnsanlara bu duyguları yaşatan ve hayatlarının herhangi bir zarar görmesini engelleyen altıncı his budur.

6. hisi geliştirmek için meditasyon yapmak ve 6. his nedir nasıl oluşur buna bakmak gerekir bunun için de daha önce de söylediğim gibi, hepimiz altıncı hissimiz var ama etrafımızdaki onca gürültüden dolayı onunla bağlantı kuramıyoruz. Bu nedenle, 6. hissinizle bağlantı kurmanın ilk adımı, huzur içinde biraz zaman geçirmek ve içsel benliğinizle konuşmaktır.6. His Nedir Nasıl - Yorum Soru Turka 17 Aralık 2021 3 Nisan 2022 — 12:10
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular