Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Anlamı Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Anlamı Nedir

Arkadaşlık bir ilişkide yada şöyle diyeyim herhangi bir ilişkide olmazsa olmazdır. Bence arkadaşlık öyle iki kişi arasında olan yada birisi sana sorduğunda bu kim diye o benim arkadaşım diyebilecek kadar basit bir şey değil. Arkadaş anlamı nedir arkadaşlığın önemi ve değeri nedir.

Bence bir çok anlamı var arkadaşlığın ancak şimdi günümüzde bu arkadaşlığın gerçek anlamlarını bilmiyoruz. Çünkü her önümüze geleni arkadaşımız sanıyoruz. Ve büyük bir darbe yediğimizde arkadaşımızdan o benim arkadaşımdı dostumdu diyoruz. Ama aslen öyle herkes arkadaşın olamaz. Arkadaş anlamı nedir arkadaşın bir çok anlamı vardır. Bunlardan örnekleme yapacak olursak. Arkadaş dediğin sırını paylaşabildiğin, arkadaş dediğin samimi olduğun, arkadaş dediğin dürüstlük, arkadaşın dediğin güven ilişkisi, arkadaşın dediğin senin hem mutlu zamanın da yanında olan hem de kötü zamanında zor zamanında yanında olan, arkadaşlık her anında senin yanında olan ve bir çıkar gözetmeyen kişilerdir. İşte arkadaşlığın anlamı bence bu. Çünkü birisiyle bir şey paylaşamadık tan sonra onun zor zamanında veya iyi gününde yanında olamadıktan sonra ve ona güvenmedikten sonra o arkadaşın olamaz ki. Arkadaşlık dostluk anlamı olan her düştüğünde elini tutup kaldıracak seni her zaman yanında olacak bir arkadaşlıktır, dostluktur. Bu nedenle bence şuan ki zamanda arkadaşlık ikili ilişkiler sevgililer olsun aşklar olsun evlilikler olsun hepsinde bu ve arkadaşlıklar olsun bu ilişkilerde bu saydıklarımın bir önemi anlamı olmalı bence. Ancak şuan ki zamanda ya kimisi çok arkadaşı olduğunu iddia ediyor ya da kimileri arkadaşlık kurmaktan bir ilişki kurmaktan korkar oldu. Bunun nedeni tam olarak kimseye güvenmemiz. Çünkü bir kez birine güvenim hata olarak gördüysek bundan sonra da bu böyle olacak gibi gelir insana ve dışlanmış gibi hissederiz kendimizi.

Arkadaşlık kurmak arkadaş edinmek için bazen biraz uğraşmak samimi olmak ve dürüst olmak gerektirir. İnanın siz dürüst ve samimi olduğunuzda o arkadaşı istediğiniz arkadaşı bulabileceksiniz. Çünkü arkadaşlık aşk dostluk hiç beklemediğin bir anda karşına çıkar ve hayatına girer sen daha ne olduğunu anlamadan. Arkadaş anlamı nedir sizin de hayatınızda ki arkadaşınızın yada sevgilinizin yada eşinizin sizin için anlamı önemi değeri nedir.Arkadaş Anlamı Nedir - Yorum Soru Turka 25 Şubat 2020 25 Şubat 2020 — 11:38
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular