Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Arasında Sorular - Soru Cevap

Arkadaş Arasında Sorular

Arkadaş ortamı yada herkesin bir arkadaş çevresi vardır. Ve bu gibi ortamlarda herkes bazen arkadaşlarıyla ters düştüğü konular sohbetler vardır. Her zaman aynı fikirde olamayız. Olacak diye de bir şart yoktur bence. Ancak bazen arkadaş arasında sorular olur ve siz bu konuda ters düşer ve cevap vermek istemezsiniz.

O zaman işte direk dışlayanlar olduğu gibi sizi savunan insanlar da olur. Ancak sizin yaptığınız savunmak için yada o arkadaş ortamını ikiye bölmek için değil daha çok sorduğu soru size uygun olmadığı için bu soruyu cevaplamaktan kaçınırsınız ve size sorulan soruya cevap vermezsiniz vermek istemezsiniz. Hatta bu gibi bir oyun bile var arkadaş arasında sorular sorarak oyun bile oynanır. Genç olan herkesin bildiği bir oyun. Bu oyunda bile bazen sorulan sorudan kaçmak cevaplamak istemeyiz. Bilmezler ki belki o soru sizin için özel bir soru kimsenin bilmesini istemiyorsunuz belki de o soru hakkında bir yaşamış hikayeniz yok ve bundan dolayı ne cevap vereceğinizi de bilmiyor olabilirsiniz. Ancak bunu anlamazlar ve size laflar söylemeye tepki vermeye başlar. Oysa sizi anlasa sizin yerine kendisini koysa neden böyle davrandığınızı anlarlar. Ancak onu yapmayacak kadar aciz insanlar oluyor genellikle karşıdaki insan.Kişile arkadaşlıklar tabi ki sorular sorarak birbirimiz hakkında bilgiler edinerek nelerden hoşlandığımızı nelerden hoşlanmadığımızı neyi sevip sevmediğimizi ancak sorular sorarak öğrenebiliriz.Ancak bu şekilde arkadaş dost yakın bir arkadaşlık kurabileceğimizi de biliriz ancak yapamayacak bazen çekindiğimiz bazen de özel olan sorular olur ve cevap vermek istemeyiz. O zaman onu anlamak yerine büyük tepki vermek gerekmez. Bunca zamandır ben hiç kimseye o şekilde tepki vermedim.

Aksine sorduğum soruya cevap verilmediği zaman bir düşünür ve anlayışlıkla tamam sen ne zaman anlatmak istersen yada konuşmak istersen o zaman konuşuruz derim. Kimseye sen neden cevap vermiyorsun neden böyle yapıyorsun diye bir şey demedim. Çünkü o kişinin özelidir. Belki anlatmak istemez bize göre basit bir şey de olsa sorduğumuz soru ona göre önemlidir belki bu yüzden kimseye soru sorup cevap almadığım zaman üstüne gitmem. Arkadaş arasında sorular olur olmaz demiyorum ancak alınacak cevaplara karşı veya bazen alınmayan cevaplara karşı ılımlı anlayışlı olmak gerekir diye düşünüyorum.Arkadaş Arasında Sorular - Yorum Soru Turka 27 Ocak 2020 27 Ocak 2020 — 12:54
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular