Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Bağımlılığı Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Bağımlılığı Nedir

Bir şeyin sizin için kötü olduğunu bildiğiniz halde ona devam ediyorsanız ve ona hayır diyemiyorsanız bunun adı bağımlılıktır. Bağımlılık sadece kötü bir alışkanlık kullanarak olmaz,arkadaş bağımlılığı nedir bir arkadaşınız sizin için hiç te iyi örnek değil size zarar veriyor ama ona hayır diyemiyorsunuz ve alışmışsınız onun varlığına o gidince yalnız olacak mış gibi bir his oluşuyorsa siz de arkadaş bağımlığısınız.

Çünkü işte bahsettiğim arkadaş bağımlılığı nedir diye sormanın karşılığı bu oluyor çünkü arkadaşınız dostunuz sandığınız kişiye alışmışsanız ve bu durumda ona hayır cevabını veremiyorsanız size zarar veriyorsa sizi yanlış yönlendiriyorsa ve sizde bunu bildiğiniz halde arkadaşlığınızı bitirmiyorsanız ve bile bile kendinize zarar vermeye başladıysanız bunun da anlamı çok basittir işte. Bağımlılık böyle bir şey daha çok bu yalnız kalma korkusu ve başka arkadaş bulamama korkusu ancak inanın sizin kimseye ihtiyacınız yok ve siz ailenizle daha mutlu olursunuz. Ancak kimi kişiler arkadaşlık ve arkadaş ilişkilerine çok önem veriyor ve yanlış seçimler de kişinin hata yapmasına ve o arkadaşa karşı bağımlı olmaya başlıyorsunuz. Tabi ki her arkadaşlık böyle değil yada size bir daha arkadaş edinmeyin demiyorum. Ancak size kötü örnek oluyorsa sizi hayattan soyutluyorsa yanlış seçimler yapmaya zorluyorsa buna dur deyin ve arkadaşınıza hayır demesini bilin. Bizim en büyük hatamız hayır diyememek çünkü karşımızdaki kişiye karşı fazla değer ve önem veriyoruz. Ve evet diyerek belki de ona yaranmaya onu yanımızda tutmaya çalışıyoruz. Ancak hata ediyoruz. Arkadaş edinin arkadaş bulun ancak sizin için iyi değilse o arkadaşlık size zarar veriyorsa bitirin. Çünkü inanın siz kendiniz olduğunuz süre boyunca sizinle arkadaşlık kurmak isteyen bir sürü kişi olacak. Bu duruma en çok okul zamanında yada okula giden çocuklar gençler arasında sıklıkla yaşanıyor.

Aileler çocuklarını yanlış arkadaş seçimi yaptığını arkadaşı bu duruma vesile olduğunu arkadaşı yüzünden çocuğunun zarar gördüğünü söyler. Tabi bazı yerlerde haklı ve haksız olduğu durumlar var. Ama ben buna değinmek istemiyorum. Benim demek istediğim bu yüzden psikoloji servisine giden ve yardım isteyen ve arkadaş bağımlılığı nedir hakkında bilgi edinen aileler mevcut ve inanın bana başka türlü bir bağımlılık nasıl tedaviye ihtiyacı varsa bunun da var. Çünkü hayır diyememek yalnızlık hissi hissedeceğinden korkmak ve ayrıca kimse seninle bir daha arkadaş olmayacak gibi gelmesi senin kendine olan güveninle alakalı ve onu geliştirdiğin takdirde senin ne kadar arkadaşın olursa olsun sana zarar veremezler.Arkadaş Bağımlılığı Nedir - Yorum Soru Turka 2 Mart 2020 2 Mart 2020 — 11:28
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular