Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Demek Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Demek Nedir

Arkadaş demek içten samimi sana karşı değer veren senin her zaman yanında olan kişidir. Herkesin arkadaşı veya arkadaşları vardır. Ancak gerçekten samimi sana karşı sıcak davranan dürüst davranan senin zor zamanın da yanında olan arkadaş demek nedir bir arkadaşa ihtiyaç duyulur.

Ve onun bir anlamı senin için bir anlamı olması senin için bir değeri olması ve sana bir şey ifade etmesi önemlidir. Arkadaş demek nedir diye sorsanız arkadaşınıza veya çevrenize çoğu kişi gerçekten arkadaşı olan onun için anlamı bir değeri olan kişi gerçek arkadaşlığı bilen bir kişi bu cevabı rahatlıkla verebilir. Ancak gerçek arkadaşlığı arkadaşlığın anlamını değerini bilmeyen önem vermeyen bir kişiye sorarsanız sizde cevabı tam olarak veremez ve kendi içinde de veremez ve ne diyeceğine şaşırır ve soruyu saçma saban şekilde cevablar. Aslında bu o kişinin suçu yada sorunu değil. O kişinin gerçekten ona değer veren zor zamanında yanında olan kimse olmadığı için ve dürüst samimi davranan bir arkadaşı olmadığı için bilmesinin cevabını söylemesinin anlamını bilemez. İşte bu nedenden dolayı bu cevabı veremeyince o kişiye çok görmemek gerekir. Aslında tek sorun burada. Çok arkadaşı olur bir kişinin çevresi çok geniş olur ancak bir zor zamanında yanında olan kimse olmaz. Ve o zaman görür gerçek arkadaşlığı gerçek dostluğu.

Bence bana göre arkadaş demek nedir diye birisi sorsa ben bu cevabları veririm. Çünkü bende bilemiyorum gerçek bir arkadaşın ne demek olduğunu nasıl hissettirdiğini bilmiyorum. Çünkü gerçekten kıymet veren değer veren ben versem de karşılığını göremediğim arkadaşım oldu. Ve ben onların ne kadar zor zamanında yanında olsam da ben bir şey olsa benim yanımda olmayan arkadaşlar oldu. İşte o zaman gördüm kimin gerçek arkadaşım olduğunu kimin arkadaşım olduğunu o zaman gördüm.Arkadaş Demek Nedir - Yorum Soru Turka 13 Mart 2020 13 Mart 2020 — 12:56
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular