Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Edinme Sorunu - Soru Cevap

Arkadaş Edinme Sorunu

Herkes hayatının başından beri yada şöyle diyeyim çocukluğundan beri arkadaş edinme sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Kimi insanlar gerçekten arkadaş bulmakta arkadaş edinmekte zorluk çekebiliyor. Bu da kendine olan güven eksikliğinden kaynaklanıyor. Arkadaş edinememe gibi bir sorun yaşayan veya arkadaş edinmekte zorluk çeken çocuklar olsun kişiler olsun.

Hayatında her zaman kendini yalnız hissetmiş kişilerdir. Bu her zaman yalnız olacağını hisseden kişiler bir arkadaş bulmaya çalışırken yanlış kararlar yanlış arkadaşlıklar kurabilir. Çünkü o an tek düşündüğü bu kişi onun için kendisi için doğru kişi mi olacağını düşünmez sadece bir arkadaşa sahip olacağı için yanlış yada doğru olduğunu düşünmez ve bu bazen yanlış arkadaşlıklarla yanlış insanlarla hayatını daha da zor bir hale getirir. Arkadaş edinme sorunu yaşayan kişiler sosyal alanda kendini eksik hissedenler ve bu konuda kesinlikle yardım alması gerektiğini düşünüyorum. Bu nedenle bu konuyu yazmak açıklamak kendi düşüncelerimi belirtmek istedim. Okul çağındaki bir çocuk olsun yetişkin bir birey olsun arkadaş edinmekte zorluk yaşayabiliyor. Yetişkin bir birey olarak yalnızlık bizim için çekilmez olur. Arkadaşlık sitelerinde arkadaşlık uygulamalarında veya dışarıda arkadaş bulamama arkadaş edinememek bizi yorar belli bir süreden sonra. Ancak bu okul çağındaki bir çocuk için ilerideki hayatını da etkiler tıpkı bizim hayatımızı etkilediği gibi bu nedenle ta çocukluğumuza inmek yada çocuğu olanlar varsa ve bu durumu yaşıyorlarsa onların çocuklarına dikkat etmesi gerekir. Bir çocuk arkadaş edinmekte zorluk çekiyorsa kendisini dışlanmış hissedebilir. Hep hayatı boyunca yalnız olacağını düşünebilir ve en önemlisi kendine güvensiz öz güveni düşük bir birey olarak yetişir ve hayatında arkadaş edinmek için yanlış kararlar yanlış arkadaşlıklar yapabilir ve bu durum hayatını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden çocuklar için bu durum daha zordur.

Yani herkes hayatında yada bazı kişiler arkadaş edinme sorunu yaşar ancak bunun çözümü yine bizde çocuğumuz yaşıyorsa ona karşı olsun yada kendimiz yaşıyorsak kendimize karşı olsun çözüm bizim elimizde hayatımızı kendimiz değiştirebiliriz kendimiz bozabiliriz seçim bizim elimizde. Neyi seçeceğimize neyi nasıl düzelteceğimiz bizim elimizdedir. Umarım az da olsa size yardımım olur.Arkadaş Edinme Sorunu - Yorum Soru Turka 12 Şubat 2020 12 Şubat 2020 — 11:47
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular