Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Gibi Ne Demek - Soru Cevap

Arkadaş Gibi Ne Demek

Birisine sana bir iyilik yapmış birisi ve o kişinin çok arkadaş çevresi ve dostu var olduğunu düşünün. Ancak bir gün başı zor bir durumda kalıyor ve zor zamanlar geçiriyor. Ve ona bir iyilik yapıyorsun ve yanında oluyorsun. Ve sana arkadaş gibi ne demek diye soruyor ve aynen benim için arkadaş gibisin diyor.

Bence bu benim açıklamaya çalıştığım şey için en uygun örnek olacak çünkü arkadaş gibi ne demek diye sormaya kalksak veya birisine sorsak herkes başka şeyler söyleyebilir yada fikirlerini söyler. Ancak ben kendi düşüncemi açıklamak söylemek istiyorum. O kişi zor durumdan geçiyor zor zamanlardan geçiyor ve o kadar arkadaş çevresi olan dostu olduğunu sandığı kişiler yanında olmuyor ve o zaman anlıyor bu kişilerin çıkar için ona yaklaştığını gerçek arkadaşlık dostu olmadığını anlıyor. Ve hiç muhatap olmadığı sadece bir iki kez gördüğü bu arkadaş çevresinde gördüğü kişi onun zor zamanında yanında oluyor ve anlıyor gerçekten arkadaşlık dostluk insanlık o zaman belli oluyor. Ve o kişi aynen senin için o arkadaşın sandığın kişilerden daha samimi ve bu zor zamanında sana manevi destek sağladığı için arkadşa gibi oldu ve gerçekten o zaman anlıyor insan kimin yanında olacağını veya olmadığını o zaman görüyor. Bu zor zamanlarda insanlar belli ediyor kendini kişiliğini.

Aslında arkadaş gibi ne demek bence bunları söylemek yeterli. Birisine bir iyilik yapmak için illa zor zamandan geçmesi gerekmiyor. Yada arkadaşın olması gerekmiyor. Ve bu gibi olaylar yaşayıp da bunu sayesinde arkadaşlığı dostluğu başlayan kişiler de var bence en güzeli de bir kişiye çıkarsız yaklaşmak samimiyet ve güven vermek çok önemli. O zaman gerçek dostluk arkadaşlık daha yakın ilişkiler olur. Ve seni anlayan seninle her anını paylaşan senin her zaman yanında olan arkadaşın olması insanı psikolojik olarak nasıl iyi hissettir bilemezsiniz.Arkadaş Gibi Ne Demek - Yorum Soru Turka 30 Mart 2020 30 Mart 2020 — 11:25
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular