Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Gibi Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Gibi Nedir

Birisinin senin için arkadaşın olduğunu onun senin için dostun olduğunu nasıl anlayabiliriz bence birisine arkadaş gibi nedir diye sorsak bence sana karşı samimi davranan seni önemseyen değer veren kişiye kendimiz için aynen arkadaş gibi bir dost arkadaş diyebiliriz sanırım.

İşte bu nedenden dolayı arkadaş gibi nedir diye sormak ve bu şekilde bu arkadaşlık sitesine bu ilanı açmak istedim. Aslında bana ve benim değer verdiğim bir arkadaşım vardı. Ve bana aynen sen bir arkadaş gibisin dedi. Aslında çok samimi yakın arkadaş değildik. Ama insan etrafına karşı saygı duymalı ve buna önem vermeli diye düşünüyorum. Bir arkadaşım okulda iken zor bir zamandan geçiyordu ve aslına bakar iseniz o kadar samimi yakın değildik sadece merhaba derdik birbirimize ve bir gün başının zorda olduğunu zor zamanlar geçirdiğini duydum ve ona yardım ettim ve o kişi gelip bana yakın bir arkadaş gibi olduğumu ve çok teşekkür ettiğini söyledi. Ve o zamandan sonra biraz daha samimi yakın arkadaş olduk. İşte bence birisini yakın samimi değilsen arkadaşın olmasa bile birisine karşı samimi yakın davranınca seni arkadaş gibisin veya arkadaşı olarak görür ve bunlar insana gerçekten huzur mutluluk ve kendini iyi hissetmene sebep olur. Aslında güzel hoş bir duygu kendi içinde de güzel bir duygu. Çünkü bazen arkadaşı olsa bile bir kişi o arkadaşı zor zamanında bile yanında olmayabiliyor. Ancak işte bazen bambaşka kişiler senin yanında oluyor ve o zaman anlıyorsunuz iste kimin arkadaş gibi olduğunu veya arkadaşınız var ise kimin daha samimi dost olduğunu anlıyor insan. Yine kimseyi zor durumda olmasın zor zamanlar geçirmesin.Çünkü gerçekten zor oluyor. Hele kimsenin senin yanında olmaması o yalnızlık hissi daha zor oluyor.

Bence bana göre arkadaş gibi nedir diye sormak ve tanımlamak böyle bir şey. Birisinin illa arkadaşın olmasına yada bir iyilik yapmak için tanıdığın birisi olmasına gerek yok bir kişi zor zamanında ise onun yanında olmak için dost samimi arkadaş olmana gerek yok. Ben böyle bir kişiyim değer veriyorum ve keşke bana da değer önem verseler ama ben bir karşılık beklemek için yapmıyorum. Ve böyle yaşamaya değer bence iyilik yapmak.Arkadaş Gibi Nedir - Yorum Soru Turka 28 Mart 2020 28 Mart 2020 — 10:45
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular