Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Hakkı Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Hakkı Nedir

Bir insanın almaması gereken en büyük günah bence kul hakkı anne hakkı ve arkadaş hakkı nedir bence bunlara hayatımızda kimsenin hakkını almamak önemli. Çünkü bu o kadar ağır bir şey ki bu dünyada yarına kaldığını düşünsen bile diğer tarafta yanına yada enin de sonun da yanına kar kalmaz.

Çünkü en büyük günah en büyük şey kul hakkı ve birisinin hakkını yemek çok kötü bir şey bence. Benim burada bunu yazma amacım arkadaş hakkı nedir diye size sormak ve paylaşmak için bunu yazmak en azından içimi dökmek rahatlamak için yazdım. Bence anlamdan dinlemeden bir arkadaşının hakkını yersin. Ve sonra bu senin için hiç farkında bile olmazsın ama zaman sonra gelir ve bu karşına çıkar er yada geç çıkar zaten senden. Zaten boşuna demiyorlar her şeyle gel ama kul hakkı ile gelme diye. İşte bence o kadar ağır yükü de ağır olan bir şey bu hak meselesi. Tabi şimdi ki hele şuan ki zamanda insanlar buna dikkat etmiyor. Ve pek yarını düşünmeden yaşıyorlar. Ancak zaman sonra başına bir olay geldiğinde veya yaşadığında bu mesele ne yaptığı gözünde canlanıyor hatırlıyor.Seni üzenlere üzül ama unutma ki bir gün geldiğinde senden af dileseler ve sende affetsen bile sen bile onları kurtaramazsın. Çünkü bir insanın günahına girmek hakkını yemek ve ahını almak en büyük hatadır. Tabi diyorum ya şimdi ki zamanda pek bunlar önemsenmiyor. Üzen üzene hakkını yiyen yiyene ve ahını alan alana. Kimisi arkadaşından ahını alıyor ve hakkını yiyor kimisi ailesinden birisini oluyor. Ama bu o kişi sizi ne kadar affetse bile Allah affetmiyor. Ben burada en azından sıkıntımı bu konuda başımdan geçen olayda hissettiğim duyguyu paylaşmak için buraya bunu yazmak paylaşmak istedim.

Belki doğru değil belki doğru ama ne olursa olsun burada bunu paylaşmak yazmak içimi dökmek istedim. Arkadaş hakkı nedir bir arkadaşını dostunu senin her zaman yanında olan ve senin için her şeyi yapan zor zamanın da yanında olan ve sana değer veren birisini kırdın onun hakkını yedin ve çok üzdün. Ben seni affediyorum ama umarım bir gün sende benim yaşadıklarımı anlarsın. Ve senden sonra çektiklerimi anlarsın diye umuyorum. Çünkü gerçekten hak yemek birisini yok yere hakkını yemek sonradan senin karşına çıkar. Şimdi çıkmasa bile sonradan çıkar.Arkadaş Hakkı Nedir - Yorum Soru Turka 1 Nisan 2020 1 Nisan 2020 — 12:03
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular