Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş İçin Nedir - Soru Cevap

Arkadaş İçin Nedir

Sizin için veya bu yazımı okuyan herkes için arkadaş için nedir yada bir arkadaşın sizin için anlamını değerini bilir misiniz. Veya ona bir hediye almak için bunun sizin için anlamının ve değerini göstermeniz gerekebilir.

İşte benim için önemi olan bir arkadaşım var. Ve ona onu kendisini özel hissettirecek bir hediye almak ve onu mutlu etmek için bir şeyler düşünüyorum. Ancak pek bulamadım. Ve kendisini değerli hissettirecek ve önemsediğimi gösterecek arkadaş için nedir onun için nasıl bir hediye alabilirim veya bir arkadaş için ne yapabilirim bu her zaman kendimize sorduğumuz sorudur.Bazen bir şeyler yaparız yanlış veya doğru bilemeyiz ama arkadaşımız dostumuz için yaptığımızı söyleriz. Veya onun güvenini kazanmak veya onun arkadaşlığını kaybetmemek için yaparız. Belki bize göre yanlış bir şey ama arkadaşlığımızı arkadaşımızı kaybetmemek için yanlış olduğunu bile bile bazen bazı şeyler yaparız. Bu tıpku ona hediye almak gibi bir şey. Ama bu durum bazen onun gözünde yaptığımız iyi veya kötü olan her şey daha sonra hiçbir şeyi düşünmeden unutuyor ve bizi arkadaşı olarak görmeyebiliyor. Bazen sırf insanlara yada arkadaşlarımıza veya arkadaşımıza yaranmak için sırf ona kendimizi ispatlamak için bir şeyler yapmamıza gerek olmaz. Bazen hiç bir şey yapmadan arkadaşımız bizim dostumuz olur. işte öyle arkadaşlıklar daha samimi daha kuvvetli oluyor. Ama onun için bir şeyler yaparsan veya senden o bir şeyler yapmanı isterse ve sen bunu onun için yapsan bile daha sonra bu arkadaşlık bozulabilir. Çünkü sağlam olmamış olur.

Her zaman senden kendisi için bir şeyler bekler. Belki sen arkadaş için nedir yada arkadaş için yapıyor olabilirsin. Ancak bu zaman sonra ufak bir şeyde bile aranızdaki arkadaşlık bozulabilir. Zaten arkadaş dediğin senden kendisi için bir şeyler yapmayı beklemez. Birbirinizin gerçekten arkadaşınız iseniz zaten içinizden geldiği gibi davranırsınız ve arkadaşlığınız sonsuz olur. Önemli olan samimiyet ve içinizden geldiği gibi davranmak.Keşke herkes arkadaşlığı dostluğu aynı anlasa tabi o zaman da bunun bir farkı kalmaz. Ama bence bana göre bir arkadaşa onun için o istediği için ne hediye alınmalı veya ne de onun için bir şey yapılmalı. Sen bunu kendi istediğin için yapmalısın bu iki taraf için de daha iyi olur. İki taraf için de arkadaşlığı daha sağlam olur. İsteyen tarafta olsun yapan tarafta olsun belli bir zamandan sonra sıkılacak ne kadar kendisini ikna etse bile arkadaş için olduğuna kendi içinden gelmediği için belli bir zaman sonra sıkılacak ve arkadaşlığınız zarar görecek. O yüzden bırakın içinizden geldiğiniz gibi davranın.Arkadaş İçin Nedir - Yorum Soru Turka 4 Nisan 2020 4 Nisan 2020 — 11:04
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular