Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Nedir Dost Nedir - Soru Cevap

Arkadaş Nedir Dost Nedir

Arkadaş ve dost nedir sizce aynı şeyler mi bir arkadaşın aynı zamanda senin en yakın dostun olabilir mi. Yada dostluk ve arkadaşlık çok farklı mı. Bence bana sorarsanız arkadaş nedir dost nedir ikisi de ayrı ayrı olan bir durumdur.

Bir çok arkadaşın olabilir dışarıda yada etrafında seni seven saygı duyan bir çok arkadaşın olabilir. Ama gerçek anlamda sorarsan gerçek arkadaşlık veya gerçek dostluk o zor bulunur zor olur. Çünkü senin kişiliğine yapına uygun sana değer veren sana samimi davranan seninle bir şeyler paylaşmaktan mutluluk duyan ve senin zor zamanında sana destek olan kişiler dostun ve samimi en yakın arkadaşın olur. İşte arkadaş nedir dost nedir diye soracak olursanız çok farklı şeyler. Dışarıda herkes arkadaşın olur kimisi seni çıkarı için yaklaşır arkadaşın gibi durur, kimisi kendi yalnız olduğu için seni arkadaşın olmaya çalışır yada para için yani bir sürü sebep sunabilirim siz ama gerçek bir dost gerçek bir arkadaş dediğin yada bulduğun olduğunu zannettiğin arkadaşın dostun seninle çıkarı yada maddi amaçlar yada yalnız olduğu için birlikte olmaz seni sevdiği için sana değer verdiği için ve sen zor duruma düşsen yanında olacağın tek yegane kişidir dostun.Bir söz vardır dost dediğin kötü günde belli olur diye bu boşuna söylenmiş bir söz değil bence. Dostluk arkadaşlık samimiyet sevgi saygı güven dürüstlük gerektirir bunlar olmadan o dostluk arkadaşlık yürümez bunlar olmadan arkadaşın dostun ancak yukarıda saydıklarım amaçlı olur ve bir süre sonra arasan da başın şıkışsa da bulamazsın bu insanları. Yani herkesten dost arkadaş olunmaz.

Bir insan arkadaşını dostunu seçer iken dikkat etmeli bence gerçekten ihtiyacı olduğu zaman yanında olacak yanında duracak kişilerle arkadaşlık dostluk kurmalı bir insan bir kişi. Seni çıkarı yada maddi amaçla değil seni sen olduğun için senin yanında olacak olan kişiye değer vermeli ve ona güvenmeli çünkü bilirsin ki bu dostluk öyle kolay kolay bitmez yıllar geçse de başka bir şehirde olsa da yada uzun zaman görüşmemiş olsanız bile bir telefon açtığında mutluluğunu yada bir zor zamanın olduğunda anında yanına koşacak yada sana destek olacak bir arkadaş dostu olmalı her kişinin. İşte o zaman anlarsınız arkadaş nedir dost nedir ne demek istediğimi ne anlatmak istediğimi. Sakın sanmayın ben zor duruma düşmem bırak param için yada kendi çıkarı için benimle arkadaş olsun ne gerek var dosta diye sakın öyle düşünmeyin çünkü insanın başına ne zaman ne geleceği hiç belli olmuyor.Arkadaş Nedir Dost Nedir - 1 Yorum Soru Turka 18 Şubat 2020 18 Şubat 2020 — 15:32
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Yorum

Yorum Yap
  1. arkadaş ve dostluk insanlık kullanıyordu bir dönem sanki modası geçti bazıları için ne yazıkki.

Benzer sorular