Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Ortamında Soru Oyunu - Soru Cevap

Arkadaş Ortamında Soru Oyunu

Herkesin veya şöyle diyeyim her gencin olsun okul çağındaki öğrencilerin olsun yada belli bir çevresi olup bir arkadaş ortamı olan birileri olsun arkadaş ortamında soru oyunu herkes hayatının bir döneminde muhakkak oynamıştır.

Hele bu oyunun en çok yaygın olanı doğruluk mu cesaret mi oyunu çok yaygın veya soru cevap oyunu ve yanlış cevap verenin alacağı ceza oyunu çok popülerdi bir zamanlar. Halen popüler mi bilmiyorum. Ama biz okul zamanında arkadaş ortamında çok oynardık bu oyunları. Şimdi ki zamanlar gençler arkadaş ortamında soru oyunu oynuyor mu yada oynamıyor mu bilemiyorum. Ben eskiye dair resimlere bakar iken hatırladım ve ne güzel günlerdi. Hiç bir derdin sıkıntın yoktu o zamanlar hayatı yaşadıkça öğreniyor insan doğrularıyla yanlışlarıyla yaşadıkça her şeyden bir şey öğreniyorsun. Oysa çocuk olmak ne güzel bir duygu, o saf temiz eski zamanlara keşke bizde dönebilsek bazen gerçekten hem çocuk olarak kalsak keşke diyorum. Çünkü o kadar saf düşünceler temiz duygular oluyor ki insan en çok o günlerini özlüyor. En azından ben çok özlüyorum. Benim hiç çocuğum olmadı ve o çocuk özlemini okula gider çocukların eğlencelerini görerek zamanımı geçiriyorum. Bir insanın yalnız olması kadar hayatta başka kötü bir şey yoktur. O yüzden özlüyorum o eski günleri ve bu gün geçmiş resimlere bakar iken özlemim kat ve kat arttı ve bir yere yazmak duygu ve düşüncelerimi paylaşmak istedim. İnsan bazen içini dökmek birisiyle dertleşmek istiyor ve bir bakıyorsun etrafına kimse yok sonra bir gün bir çocuk geliyor diyor teyze neyin var diye işte o çocuk kadar saf temiz duygulara sahip değiliz artık. O çocuk çıkarsız içinden gelerek sadece bir kişinin üzgün olduğunu yüzüne bakarak o an anlıyor ve gelip sana soruyor.

İşte şimdi anlarsınız beni keşke herkes o çocuk gibi yada kendi çocukluk zamanlarımız düşünüp de o kadar saf temiz olabilsek. Bazen gerçekten o eski samimiyetleri güler yüzlü insanları özlüyorum. Şimdi etrafımıza baktığımızda bunları sadece çocuklarda görebiliyorsun. O yüzden bu konuyu eskiye dayandırmak için arkadaş ortamında soru oyunu ilanıyla açmak ve içimi dökmek açıklamak en azından bir gün birisi girer ve okur da beni anlayan birisi olur diye düşünüyorum. Kimse bu hayatta yalnızlığı kimsesizliği hak etmiyor her ney yaşamış olursa olsun hayatında bence hak etmiyor. Çünkü bunu çeken bilen anlar beni bir tek.Arkadaş Ortamında Soru Oyunu - Yorum Soru Turka 14 Şubat 2020 14 Şubat 2020 — 12:51
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular