Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Sorular - Soru Cevap

Arkadaş Sorular

Merhaba arkadaşlar bir arkadaşınıza yada belli bir arkadaş ortamında arkadaş sorular sorarlar ve cevaplarınızı bilmediğiniz yada sizin ilgi alanınıza girmeyen sorular teşkil eder. Bazen ortama uyum sağlamak için bazen de sırf kabul görmek için soruları cevaplarsınız. Yada fikir sahibi olmasanız bile öyle gözükmemek için cevap vermeye çalışırsınız.

Herkesin arkadaş ortamı olan çalışan olsun öğrenci olsun fark etmez hayatında muhakkak yaşadığı kendini değerli ispatlamak için uğraştığı bazı dönemler olur ve bu zamanda arkadaş ortamı o kadar önemlidir. Bu nedenden dolayı arkadaş sorular sorduğunda cevap vermeye kalkışırsınız. Aslında hiç böyle şeylere kimseye kendini ispatlamaya çalışmak önemli değildir. Aslında olması gereken bence o arkadaş ortamında uzaklaşarak o yerdeki insanları kendi başına bırakmak olmalıdır. Ama gel gör ki gerçek hayatta burada bu kadar bahsetmek kadar kolay olmuyor. Çünkü herkes dışarıdan hoş karşılanmak ister. Ama aslında dışarıda ki insanların sizin hakkında ne düşündüğü sizin için o kadar bir önemi olmamalı. Gerçek dostunuz arkadaşınız veya aileniz haricinde ki insanların ne düşündüğü ne söylediği bence umursamamak gerekir. Çünkü hiç bir zaman o arkadaş çevresine ya da dışarıda ki insanları ne yaparsanız yapın hiç bir zaman mutlu edemezsiniz. Yanınızda gibi gözükürler ve bir gün zor bir duruma düşersiniz yanınızda kimse olmaz aileniz veya dostunuz en yakın gerçek arkadaşınız dışında kimse olmaz. O zaman anlarsınız işte başkalarına güvenilmeyeceğini onların ne diyeceğinin ne söyleyeceğinin o kadar önemli olmadığını hiç bir zaman onlara yaranamayacağınızı o zaman geldiğinde anlıyor insan.

Her şey biter ve herkes gider o zaman yalnız kaldığınızda her şeyi daha iyi düşünüp ne kadar saçma davrandığınızı ne kadar saçma saban şeyler yaptığınızı değmeyecek kişiler için uğraşmaya kendini kanıtlamaya gerek olmadığını anlıyor insan. Bırakın sizi umursamaz görsünler bırakın sizi tanımasınlar uğraşmayın çünkü herkes kendi çıkarı varsa size yaklaşıyor size arkadaş gibi davranıyor. Ancak çıkar beklemeyen kişiler için uğraşın gerçekten sizin kötülüğünüzü düşünmeyecek kişiler için uğraşın. Arkadaş sorular sorduğunda bırakın cevaplamayın ona cevap verseniz de cevap vermeseniz de sizin hakkında düşüneceği kendi içinde bellidir.Arkadaş Sorular - Yorum Soru Turka 22 Ocak 2020 22 Ocak 2020 — 12:31
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular