Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Arkadaş Sorusu - Soru Cevap

Arkadaş Sorusu

Arkadaşını iyi tanımak demek onun hakkında soru sormak değil. Aksine her gün birlikte zaman geçirerek onun her zaman yanında olarak onun hakkında hiç bir soru sormadan herşeyi bilirsin. Üzüldüğünde veya mutlu olduğunda bir şey söylemesine gerek kalmadan dostu olan kişi anlar onu. Arkadaş sorusu sormana bile gerek kalmaz.

Sizi neyin mutlu edeceğini sizin neyi kızdıracağını sizin neyi veya kimi sevdiğinizi ancak sizi tanıyan sizi anlayan en yakın dostunuz varsa o bilir. Yakın dostluğu arkadaşlığı olanlar bilir. Sizi anlarlar yüz ifadenizden canınızın sıkkın olup olmadığı sevmediğiniz bir şey olduğunda yada mutlu olduğunuzda sizi direk anlar. Dosttan saklayamazsın bir şey dostun arkadaşlığın arasında sır ihanet dedikodu olmaz aksine sizin her zaman yanınızda olur seni anlaması senin zor veya iyi yada kötü gününde yanında olması demektir. Neyin var yada nasılsın bugün diye arkadaş sorusu sormana hiç gerek kalmaz. Zaten soruyorsan arkadaşını iyi tanımıyorsun iyi anlamıyorsun onun dostu değilsindir demektir. Ailenizle ilgili bir sorun olduğunda veya en çok sevdiğiniz şeyi yada seni kızdıracak en çok sinir edecek şeyi bilir ve ona göre seni sakinleştirmeye seni anlar. Tabi bu anlattıklarım tamamen karşılıklı olması gereken bir şey. Dostluk yakın arkadaşlık karşılık beklenmez ama sende aynısını ona gösterirsen o zaman o dostluk arkadaşlık yıllar boyunca bile bozulmaz kalıcı olur. Hiçbir şey hiç kimse yıkamaz sağlam kuvvetli olur dostluk arkadaşlık. Önemli olan öyle yaşayacağın dostu arkadaşlığı bulmak ve onu kaybetmemek çünkü şimdiki zamanda bu anlattığım şekilde arkadaşlık dostluk bulmak çok zor.

Etrafınıza bir baksanıza kimi arkadaşlıklar vardır. İlk okuldan itibaren kaç yaşına gelmiş halen arkadaşlığı dostluğu olanlar devam edenler bitmeyen arkadaşlıklar vardır. Ama bunların hepsi eskiden olan şeyler. Çünkü eskiden insanlar daha samimi daha içten konuşuyor daha yakın arkadaş ortamı oluyordu. Şimdi ki zamanda bunu yapmak bunu beklemek zor olmalı. Çünkü işler hep çıkar işine dönmüş. Çıkarı bir çıkarı olmayan kimse kimseyle muhatap olmuyor. Çıkarı varsa muhatap oluyor arkadaşlık yapıyor ve çıkarı bittiği zaman bitiriyor. Pek umurunda olmuyor senin duyguların senin ne hissettiğin. Bu nedenle şimdiki zamanda arkadaş sorusu yada eskiden o sorunun bir anlamı yoktu.Arkadaş Sorusu - Yorum Soru Turka 18 Ocak 2020 18 Ocak 2020 — 13:10
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular