Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşk Nedir Diye Sorsalar - Soru Cevap

Aşk Nedir Diye Sorsalar

Aşk hakkında o kadar sözler yada filmler izleriz ki ama birisi gelip bize aşk nedir diye sorsalar o zaman belli bir cevap veremeyiz. Çünkü ya aşkı tarif edemeyiz yada o aşkı yaşamamış oluruz.

O aşk dediğimiz duygu hayatımıza girmemiş de olabilir. Veya da aşkı yaşasak bile tarif edemeyiz. Onun için aşk nedir diye sorsalar bize ancak susup düşünürüz tarif etmenin yollarını ararız tam olarak hiç bir zaman cevap veremeyiz. Tıpkı bir şeyin ne demek olduğunu net olarak açıklıyorsak aşk da bunu yapamayız aşkın ne demek olduğunu kesin net olarak aşk işte bu diyemeyiz. Çünkü aşk herkese göre değişen herkese göre farklı olan hiçbiri birbirinin aynısı olmayan aşk herkes için aynı duyguları ifade etmez. İşte bu yüzden aşkı net olarak tarif edemeyiz ve açıklayamayız. Aşk deyince bir kalırız. Düşünürüz bize ne hissettirdiği açıdan düşünürüz. Ancak bunun sözlere yansıtamayız. Tıpkı kimsenin yansıtamadığı gibi net bir cevabı olmadığı gibi kimse için de net işte aşk budur diyemeyiz. Çünkü belli bir kalıbı yada belli bir sonucu yok.Aşk kimisi için hüzünlü mutsuz olur iken kimisi için de dünyada ki en güzel duygu olur. Tıpkı kendini özgür bir kuş gibi hisseder.

Kimisi sevdiği aşkına kavuşamaz kimisi sevdiği aşık olduğu kişi ile bir ömür boyu geçirir. İşte aşk nedir diye sorsalar ancak bizim için kendimiz için açıklamak önemlidir. Başkasının yaşadığı aşk yada başkasının hissettiği duygu bizim için önemli olmaz. Bizim için önemli olan kendi yaşadığımız aşktır. Yada yaşamadıysak ne zaman karşımıza çıkacağı ve o aşkı bizde yaşayabilecek miyiz önemli olan budur bence. Ondan sonra akışına bırakmak belli bir kalıba zorlamamak gerekir. Çünkü o zaman aşk kendi büyüsünü kaybeder.Aşk Nedir Diye Sorsalar - Yorum Soru Turka 15 Haziran 2020 15 Haziran 2020 — 14:27
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular