Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşk Nedir Hakkında Kısaca Bilgi - Soru Cevap

Aşk Nedir Hakkında Kısaca Bilgi

Aşk kelimesinin anlamı çoğunlukla sözlükte geçen anlamı şekilde kullanılır. Birisine karşı duyduğun aşırı yoğun duygular anlamını taşır. Ancak tabi ki aşk sadece bu demek değil bana göre. Peki aşk nedir hakkında kısaca bilgi hakkında sizinle kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Herkese göre sevginin tanımı farklı olabildiği gibi herkese göre aşkın tanımı da farklıdır. Hiç kimse için bir başkasının duygusunun tanımı başka bir kişi için aynı şeyi ifade etmeyebilir. Aşk sevgi herkes için farklıdır. Herkesin sevgi duyduğu şey farklı olabilir. Sevgi illa birisini bir kişiye karşı duyulan bir şey yada bir duygu değildir. Gökyüzüne ağaçlara kuşlara doğaya hayvanlara yada daha farklı şeye karşı sevgi duyabilir ve onu çok önemsersin. Tabi bunların dışında da sevgiyi ailene karşı veya hayatında değer verdiğin kendinden çok önemsediğin birisine karşı da duyabilirsin. VE aşk işte o zaman yavaş yavaş ortaya çıkar. Kimi kişiler der aşk bir anda çıkar ortaya diye. Bence öyle bir şey değil. Peki aşk nasıl bir şey diye soracak olursak ve size aşk nedir hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse. Şu şekilde açıklayabilirim. Bir kişiyi önce tanırsın huyunu neleri sevmediğini neleri sevdiğini öğrenirsin. Daha sonra onu daha yakından tanırsın ve sonra sevgi oluşur. Ona karşı bir güven saygı duyar ve onu yavaş yavaş sevmeye başlarsın. Onda seni çeken bir özelliği vardır kimisi için örneğin çok dürüst olması kimisi için çok düşünceli olması bunlar çoğalabilir. Ve o kişinin o özelliği seni onu sevmeni sağlar. Daha sonra bu sevgi tıpkı sevginin oluşması gibi yavaş yavaş aşka dönüşür. Ona içinde hiç hissetmediğin daha önce hiç yaşamadığın şekilde bir duygu duyar ve bu duygu yoğunlaşır. Artık onun yanın da iken zamanın nasıl geçtiğini anlamazsın mutlu olursun onsuz yapamayacağını düşünmeye başlarsın.

İşte bunun adı aşktır bana göre. Ve aşk ve sevgi bu şekilde olur. Bir anda ben aşık oldum yada bir anda ben şu kişiyi seviyorum diyemezsin.Tabi şu doğru aşk hayatında bir kez yaşarsın ama bu bir anda ben aşık oldum şu kişiye diyemezsin. Onu tanımadan bilmeden bir kişiyi aşık olamazsın bana göre bu şekilde. Size elimden geldiğince aşk nedir hakkında kısaca bilgi vermek istedim. Tabi bu benim kendi düşüncelerim bu arkadaşlık sitesinde aşk hakkında diğer yazıları okuyunca bende sizlerle kendi düşüncemi paylaşmak istedim. Belki size saçma gelebilir düşündüklerim ama herkesin kendi düşüncesi var. VE benim de aşk konusunu bu şekilde düşünüyorum.Aşk Nedir Hakkında Kısaca Bilgi - Yorum Soru Turka 17 Haziran 2020 17 Haziran 2020 — 11:37
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular