Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşk Nedir Hikaye - Soru Cevap

Aşk Nedir Hikaye

Aşk adı kimi kendisi gibi ne güzel bir duygu aslında. Herkesin aşkı yaşamak istemesi veya hayatında sonu olmasa bile bir kez olsun aşkı yaşamak istemesi normal bir durum. Kimisi aşık olduğu kişi ile bir ömür mutlu olabileceği gibi kimisi de aşkı sonsuza kadar sürmüyor ama o içinde o aşkı yaşamaya devam ediyor. Kendine başka bir hayat kursa bile. Peki sizce aşk nedir hikaye konu olan hikayelere efsaneleri bile olan bu aşk nedir.

Size hissettirdiği duygular mıdır sadece yoksa sizin için önemli olan mıdır. Bence aşk karmakarışık bir duygudur. Bazen acı bazen tatlıdır. Derler ya aşk hem acıtır hem mutlu eder. Sizi karmakarışık duygulara sürükler. Peki bu kadar aşk nedir hikaye konu olan insanı okuyunca veya dinleyince bile duygulandıran insana güzel duygular yaşatan dinlediğin zaman bile seni bambaşka duygulara sürükleyen ve aşık değilsen keşke bende aşık olsam derdiden aşk nedir ki kimse bu zamana kadar anlamını asıl gerçekten aşkın ne demek olduğunu anlamadı bilemedi. Bunu benim de bilme şansım yok. Ancak aşk hakkında anlatılan hikayeler vardır. Herkes ya büyüklerimizden yada kitaplardan yada artık günümüzde nette aşk hakkında anlatılan hikayeleri ya okumuş yada dinlemiştiriz. Kimimiz çok duygulanırız. Ne aşk yaşamış ve kavuşamamış deriz kimisi için de ne güzel aşk bir ömür boyu sürmüş deriz. Ama ne olursa olsun hepsinin bir ortak tarafı var ki.

O da iyi ki aşk hayatıma girmiş derler. Sizde duymuşsunuzdur. Bu aşk nedir hikaye olarak yazmamın sebebi ise yakın zamanda dedem den dinlediğim bir aşk hikayesi yüzünden bu şekilde ilan açmak istedim. Zamanın da bir kadına aşık olmuş ve kız da ona aşıkmış bu aşkı gizlice yaşamışlar ancak sonra evlenmeye karar verdiklerinde ise aileler izin vermemiş dedemin ailesi istese de kız tarafı istememiş ve kavuşamamışlar. Benim dedemi fakir olarak görmüşler ve kız tarafı biraz varlıklıymış o zamana göre. Ancak dedem vazgeçmemiş aşkından tabi ki kavuşamadılar dedem ananemle evlendi ve kız da başka bir kişi ile evlendi. Dedem der ananemi sevdiğini söylüyor ama aşk gibi değilmiş sevgi ve saygı var ona kıymet veriyorum. Ama kızım aşk çok farklı derdi. Ve dedem ondan sonra hırs etmiş ve çok çalışıp şimdiki maddi durumumuz çok iyi bundan ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. VE bir zaman sonra o aşık olduğu kızı görmüş ve fakir perişan bir halde görmüş kocasından ayrılmış bir türlü mutlu olamamış ve dedem onu gördüğünde çok üzülmüş. Ve o zaman bile kalbi acıdığını söyler. Bunu ninem de bilir aşkını ve dedeme hiçbir zaman bir şey aksi yönde bir şey söylediğini duymadım. Bu hikaye daha uzun ancak ben bu kadarını anlatmak ve sizlerle paylaşmak istedim. İşte aşk böyle bir şey bence.Aşk Nedir Hikaye - Yorum Soru Turka 14 Haziran 2020 14 Haziran 2020 — 14:58
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular