Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

aşk nedir kısaca açıklaması - Soru Cevap

aşk nedir kısaca açıklaması

Aşk karmaşıktır. Hem dünyada ki en güçlü duygulardan bir tanesidir. Peki adını o kadar duyduğumuz her yere konu olan aşk nedir kısaca açıklaması nedir. Sizin için aşk denince neyi ifade eder. Aşk demek ne demektir. Bu gibi soruların cevaplarını kendimce açıklamaya çalışmak istedim. Bu nedenden dolayı bu arkadaşlık sitesinde paylaşmak istedim. Çünkü bu sitede benim gibi bu aşk konusu üzerine yazılan yazıları okudum ve şiirleri okudum ve bende bu konuda ki kendi düşüncelerimi sizinle paylaşmak ve en azından bir sohbet başlangıcı yapmak istedim.

Bu düşünceyle de aşk nedir kısaca açıklaması ile ilgili yazımı sizlerle paylaşıyorum. Aşk çok karmaşık bir duygudur. Ve güçlü bir şefkat, korunma, sıcaklık ve başka bir kişiye saygı duygusuyla ilişkili duyguların, davranışların ve inançların bir karışımı. Sevgi , insan olmayan hayvanlara, ilkelere ve dini inançlara uygulamak için de kullanılabilir.Aşk midenizde kelebekler varmış gibi hissetmenizi sağlar. Kendinizi bulutların üstünde uçuyormuş gibi hissedebilirsiniz.Sevdiğiniz aşık olduğunuz kişiye karşı aranızda derin bir bağ vardır. Her zaman onun yanında olmak her zaman onunla birlikte olmak istersiniz.Aşık olduğunuz kişinin yanın da güven huzur ve mutlu olursunuz. Onun yanında iken kendinizi hiç olmadığı kadar güvende hissedersiniz. Ve siz mutlu oldukça o da mutlu olur. Aşk karşında ki kişinin duygularını anlamak ve önemsemektir. Ortada aşk olunca bencillik ortadan kalkar. Çünkü artık sadece kendini düşünmezsin ve kendinden önce düşüneceğin hayatında bir kişi vardır. Onun mutluluğu rahatını sevgisini düşünür ve o, o şekilde hissettikçe sen daha huzurlu mutlu olursun. Bu iki taraf içinde geçerlidir. Aşk insanın içinde ki gerçek duyguların gün yüzüne çıkmasını sağlar. Bir kişiye derin duygular beslersin ve zamanla bu duygular yoğunlaşır. Zaten aşk bir anda ortaya çıkan bir duygu değildir. İlk başta seversin bir özelliği bir huyu senin hoşuna gider hoşlandı sevgiye dönüşür. Ve o sevgi zamanla aşka dönüşür. Onsuz olamayacağını onsuz yapmayacağını düşünürsün. Ve korkuların gün yüzen çıkar. Çünkü bir gün onu kaybetmekten korkarsın. İşte bu korku olmasa bence bu duygunun adına aşk diyemeyiz. Çünkü bana göre sevdiğin aşık olduğun kişiyi kaybetmekden korkarsın. Nasıl ailemizi severiz ve onlara değer veririz. Ve onları kaybetmekten korkuyorsak aşk da böyle bir şey. Kaybetmekten korkarız.

Böyle bir durum olmasa bile onu kaybetme korkusuyla yaşarız. Aslında bana göre bu duygu biraz insanı yıpratıyor. Ancak olması gereken bir duygu da diye düşünüyorum. Ve inanın hayatınız da sizin sevdiğiniz ve kendinizden önce başkasını düşünmek ona derin duygular beslemek inanın bu hayatta insanın başına gelen en güzel duygudur. Ne olursa olsun aşkı belli bir kalıba sokamazsın ve o şekilde yaşayamazsın. Aşkı oluruna bırakmak kendi akışına bırakmak gerek. Bana göre aşk nedir kısaca açıklaması hakkında ki kendi düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim. Sizin de bu konu hakkında düşünceleriniz var ise cevaplarınızı bekliyorum.aşk nedir kısaca açıklaması - Yorum Soru Turka 1 Temmuz 2020 1 Temmuz 2020 — 15:02
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular