Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşk Nedir Neye Benzer - Soru Cevap

Aşk Nedir Neye Benzer

Aşk size nasıl hissettiriyor. Yada birisi size aşk nedir diye sorduğunda nasıl cevap veriyorsunuz. Ne diyorsunuz. Yada size aşk nedir neye benzer diye sorsalar ne cevap verirsiniz. Aslında bu ilanı açmayı düşünmüyordum. Ancak aşk üzerine o kadar yazı yazmışlar ki bende kendi düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.

Benim için aşk denince aslında arada sevginin ve bir bağın olduğu bir kişiye karşı beslenen derin duygulardır. Ancak gelip birisi bana sorsa aşk nedir neye benzer diye sorsalar cevap veremem. Çünkü bana göre aşkı bir şeye benzetemem. Çünkü aşk benzersiz dir. Ancak yaşandıkça anlaşılır ve öğrenilir. Ve onu bir şeye benzetmek bana göre imkansız bir durumdur. Tabi sevdiğini aşkını en azından duygularını bir şeye benzeterek açıklayanlar vardır. Ve bende böyle açıklamaya çalışırsam bunu ancak şu şekilde söyleyebilirim ki aşk yada aşık olduğun kişi senin için dünya anlamına gelir. Nasıl yaşamak için suya havaya ihtiyacın varsa o sevdiğin kişi için de hissettiğin duygu yada ona beslediğin duygular o anlama gelir yada hissettiğin duygular aynı yaşamak için ihtiyacın olduğu gibi aşk için de o yada sevdiğin kişiye karşı da onları hissedersin.Tıpkı yaşamak için havaya suya ihtiyacın olduğu gibi aşk için de sevgiye değere karşılıklı birbirini sevmeye ve ya sevdiğin kişiye ihtiyacın vardır. Onsuz olmayı onsuzluğu göze alamazsın. Ve onun yanında kendini daha canlı daha iyi daha huzurlu daha mutlu hissedersin. Ancak onun yanında olmadığın zaman güneşli hava da bile kendini karanlıkta hissedersin.

İşte aşk böyle bir duygudur bana göre. Aşkı kontrol edemezsin yada kontrol altına alamazsın. Ancak hisseder ve yaşar ve akışına bırakırsın. Bana göre aşk nedir neye benzer diye sorsalar yada aşkı anlatır mısın diye sorsalar ben aşkı size anlatamam derim. Çünkü herkesin yaşadığı aşk farklıdır. Ve hissettiği duygular birbirine benzemez.Ancak yaşandıkça anlaşılır.Ve hissedilir. Kimisi aşkı açıklamaya çalışır yada ben biliyorum der. Ancak tam olarak bilemez. Kendi içinde hissettiği duyguları açıklar ama bu herkes için bu anlama gelmez. Bu nedenden dolayı ben de hissettiğim duygular böyledir.Aşk Nedir Neye Benzer - Yorum Soru Turka 8 Temmuz 2020 8 Temmuz 2020 — 13:30
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular