Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşk Nedir Tanımı - Soru Cevap

Aşk Nedir Tanımı

Aşkı yaşayan olsun yada yaşamayan olsun aşkın ne demek olduğu anlayan olsun ve ya olmasın kimse aşkın ne demek olduğunu tam olarak açıklayamaz. Çünkü aşkın belli bir tanımı yada aşkın belli bir kuralı yoktur. Kime sorarsanız sorun aşk nedir tanımı nedir diye sorsanız da size kesin olarak aşk şudur diyemez.

Bunu isterseniz yaşamış aşkı hissetmiş birisine sorun isterseniz hiç aşk gibi güzel bir duyguyu yaşamamış olan birisine sorun ikisinden de aynı cevabı alırsınız. Yada benzer cevapları alırsınız. Çünkü aşk nedir tanımı tam olarak belli olan yada bir tanıma yada belli bir anlamı olan bir şey yada bir duygu değildir. Aşk dediğin insanın içinde ki karşı kişiye karşı hissetti duygulardır. Bana göre aşkı en kısa ve net açıklamak gerekirse bana göre bu şekildedir. Çünkü aşk o kadar kıymetli o kadar özel bir duygu ki onu yaşayarak bile anlamını yada tanımını keşfedemezsin. Ancak yaşarsın o güzel duyguyu hissedersin. Peki yaşamayanlar hayatında hiç aşık olamamış kişiler aşkın ne demek olduğunu anlatabilir mi diye sorarsanız. Onlar da ancak izledikleri yada dinledikleri şarkılarla aşkı anlamaya çalışır. En azından aşk hakkında ki benim düşüncem bu şekilde. Herkesin aşk hakkında ufak da olsa az veya çok da olsa az çok fikirler vardır. Benim de kendi düşüncem yada aşk hakkında ki düşüncem en azından bu şekilde olur.

İşte aşk hakkında yaşamamış olsam dair hissettiğim duygular karmakarış. Bide unutmadan söyleyeyim aşk belli bir kurala göre yaşayamazsın. Yada başkasının yaşadığı aşkın aynısını yaşamazsın. Kişiden kişiye değişir bu duygular ve hissettiğin duygular. Herkesin sevdiği yada aşık olduğu kişiye göre değişir. Herkes aynı duyguları aynı şeyi hissetmez. Kimisi aşık olur ancak karşılık bulamaz. Kimisi aşık olduğu insanla evlenir ve mutlu bir yuva kurar. Kimisi de aşık olur ama zaman sonra ayrılmak zorunda kalır bazı sebeplerden dolayı ve aşkını kalbinde yaşamaya devam eder. Yani herkesin yaşadığı aşk kendisine özeldir. Bir birisinin aynısı olmaz.Size göre de aşk nedir tanımı anlatırsanız sevinirim. Veya açıklamak benim gibi bir yerde açıklamak isterseniz bana cevap olarak yazabilirsiniz.Aşk Nedir Tanımı - Yorum Soru Turka 12 Temmuz 2020 12 Temmuz 2020 — 14:48
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular