Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Aşka Özgürlük Nedir - Soru Cevap

Aşka Özgürlük Nedir

Size aşk ve özgürlük arasında seçim yapmanızı birisi sunsa ne cevap verirsiniz. Yoksa aşk dediğimiz duygunun yerini özgürlük alabilir mi.Yada aşktan daha büyük bir şey özgürlük müdür. Özgür olmaya aşktan daha çok mu ihtiyaç duyarız. Bu gibi sorular herkesin aklına gelmiş veya kendisine veya çevresine bir zamanlar sormuştur. Peki aşka özgürlük nedir bu sorunun cevabını alabilen yada verebilen var mıdır.

Benim de yakın zamanda arkadaşlar arasında sohbet eder iken konu açıldı ve özgürlük yada aşkın mı hangisine daha çok ihtiyacımız olduğu konusun da bu şekilde bir sohbet geçti. Aslında dediğim gibi bir çok kişi de bu soruların yada buna benzer soruların cevaplarını merak ediyordur. Ben de aşka özgürlük nedir yada bu sorunun cevabını o arkadaş ortamında pek alamadım. Aslında herkesin kendine göre cevapları var. Ama bana mantıklı gelmedi. Ve bu konu hakkında burada bu düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim. Kimisi aşkı özgürlük olarak görüyor çünkü aşkı hissedince tıpkı özgürlüğü hissetmiş gibi oluyorsun ve aşk ve özgürlük birbiri olmadan olamayan bir şey gibi söyleyenler de var. Yada şu şekilde açıklayanlar da aşk ve özgürlük birbirinden ayrı bağımsız iki duygu. Kimisi aşka karşılık özgürlüğü tercih eder kimisi de özgürlüğüne karşı aşkı tercih edebilir ama asla ikisi bir arada olmaz diye açıklayanlar da var. Bana göre aşk ve özgürlük gerçekten ikisi bir arada olmaz. Çünkü özgürlük dediğimiz de bizim kendimize ait yaşamımız giriyor. Ve buna aşkı dahil edersek özgür olmayız. Ancak dediğim gibi bu şekilde bakmayanlar da var. Tabi herkesin kendi düşüncesi var. Ve saygı duymak gerek ama yine insanlar düşüncelerini alışkanlıklarını söyler iken çekinmemeli bakın bu da özgürlüğe giriyor özgürce konuşmak yaşamak özgür hissettiğimizi aşktan daha çok ihtiyaç duyarız. Bir düşünsenize aşkı yaşıyoruz ama konuşma yada yaşama gibi bir özgürlüğümüz yok bu başkasının elinde ne kadar kötü bir durum olur değil mi.

Bu durum da kendimizi mutlu hissedebilir miyiz aşka rağmen şahsen ben mutlu hissedemem şayet ben bu şekilde yaşayamam. İşte özgürlüğe aşktan da büyük bir tutku ile bağlıyız. Ve aşk olmasa da yaşarız hayatın tadını alırız. Ancak özgürlüğümüz olmadan hayatın tadını alamayız veya hayatı doya doya yaşayamayız. İşte aşka özgürlük nedir diye sormanın cevabı bana göre bu şekilde açıklayabilirim. Tabi sizin de bu konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Cevap verirseniz iyi bir sohbet başlangıcı olur diye düşünüyorum.Aşka Özgürlük Nedir - Yorum Soru Turka 17 Temmuz 2020 17 Temmuz 2020 — 19:02
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular