Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır - Borsa, Soru Cevap

Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır

Bitcoin, herhangi bir merkezi kontrolden veya bankaların veya hükümetlerin gözetiminden bağımsız olarak dijital bir para birimidir. Bunun yerine eşler arası yazılıma ve kriptografiye dayanmaktadır. Halka bir defter, tüm bitcoin ağaçlarının açık ve kopyaları dünya çapındaki sunucularda geçerlidir.Bunu anlamak için bitcoin nedir nasıl oynanır sorusu ile birlikte yedek sunucu olan herkes, düğüm olarak bu sunuculardan birinden. Bir banka gibi merkezi bir güven yaratır sizin için, bu düğümler arasında kriptografik olarak kiminin hangi paralara sahip olduğu konusunda fikir bir varılır.

Bitcoin Nedir

Bitcoin Nedir

Her işlemi herkese açık olarak ağa yayınlanır ve düğümden düğüme paylaşılır. Her şeyden bir araya geldiğinde, bu işlemler madenciler tarafından adı verilen bir temel ve blok zincirine ilişkin olarak tamamlanır. Bu, bitcoin’in kesin hesap defterleridir.Geleneksel madeni paraları bir çantadanıza benzer şekilde , sanal para modellerinde dijital kasalarda tasarımdan veya bir donanım ve donanım aracından büyük. Bitcoinler şu anda yedi ondalık basamağa bölünebilir: Bitcoin’in binde biri mili olarak bilinir ve Bitcoin’in milyonda biri satoshi olarak bilinir. Gerçekte bitcoin veya çanta diye bir şey yoktur, sadece ağ arasında bir madeni paranın taşıması ile ilişki vardır. Bir işlemi yaparken ağa fonların sahipliğini kanıtlamak için özel bir anahtar kullanılır. Bitcoin nedir nasıl oynanır ile birlikte bir kişi kendi özel anahtarını kolayca ezberleyebilir ve “beyin çanta sanalı” olarak bir kavram olan parasını almak veya harcamak için başka bir ihtiyaç duymaz. Bitcoin, kısaca bir şey gibi ile değiştirilebilir. bu da küçük işletmeler bitcoin’i kabul edilebilir bir şekilde tasarlanabilir . Başka bir para birimine sistem için bitcoin’de resmi bir mekanizma yoktur. Bitcoinin amacı; Bitcoin, insanların internet göndermeleri için bir yol olarak yaratıldı. Dijital para biriminin, kontrolden bağımsız olarak, kabul edilemez bir şekilde düşünülebilecek para gibi düşünülebilir.

Madencilik, bitcoin ağını koruyan ve aynı zamanda yeni madeni paraların nasıl ortaya çıkarıldığı süreçtir. Tüm işlemler ağ üzerinde herkese açık olarak yayınlanır ve madenciler , oluşturulması son derece zor ancak doğrulanması çok kolay bir kriptografik hesaplamayı tamamlayarak büyük işlem koleksiyonlarını bloklar halinde bir araya getirir . Bitcoin nedir nasıl oynanır ile birlikte bir sonraki bloğu çözen ilk madenci bunu ağa yayınlar ve doğruluğu kanıtlanırsa blok zincirine eklenir. Bu madenci daha sonra yeni oluşturulan bir miktar bitcoin ile ödüllendirilir.Bitcoin Nedir Nasıl Oynanır - Yorum Soru Turka 10 Nisan 2022 10 Nisan 2022 — 11:54
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular