Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Doğru Dürüst Nedir Kısaca - Soru Cevap

Doğru Dürüst Nedir Kısaca

Bazen her doğru bildiğimiz şeyler dürüst sayılmaz veya dürüstlüğü yansıtmaz. İşte bunun için de doğru dürüst nedir kısaca bilmek yada en azından anlamlarını bilmek bizim için çok önemlidir. Bunun için ben de bu gün aklıma gelen ve yakın zaman da okuduğum bir söz ile size bunun açıklamak istedim.

Doğruluk yada doğru olduğunu savunduğumuz davranışlar yada sözler her zaman dürüstlüğü temsil etmez. Tabi dürüst ve doğruluk birbirine yakın şeyler yakın demek de sayılmaz aynı şeyler ancak tam anlamıyla bize göre doğru dediğimiz davranış yada söz dürüstlük olmaz demek istediğim bu aslında. Bazen bir yanlış düşüncede yada kendimize bize göre doğru olduğunu düşündüğümüz bir düşüncede yanlış olduğunu kabullenmek toplum açısından yanlış olarak görülse ancak bize doğru gelen bir sözü savunmak dürüstlüğe girmez. İşte demek istediğim tam olarak bu bu yüzden de doğru dürüst nedir kısaca anlamlarına bakmak gerekir. Doğruluk doğru bir söz doğru bir davranış herkesin yapması gereken değerlerdir. Ancak bunda yaptığımız hata bize göre doğru olan şey değil de toplum tarafından doğru sayılan davranışlar ve sözler doğrudur. Ve dürüstlük te bu doğruluğun bir diğer anlamıdır. Dürüstlük te insanlara karşı kendine karşı her zaman dürüst ve doğru olmak gerekir. Yalan söylemek hatalar yapmak ve bu hataları açık sözle söylemek işte doğruluğu ve dürüstlüğü temsil eder.

Bizim bu konuda yani doğru dürüst nedir kısaca anlamına bakmadan yanıldığımız en çok nokta önce kendimize bize göre yada buna kendimizi kandırmak da diyebiliriz doğru ve dürüst gelen şeyleri yapmak ama gerçeklerle yüzleştiğimiz de yaptığımızın yanlış olduğunu bunun dürüstlüğe girmediğini çok geç anlıyoruz. İşte bunun için kendimizi kandırmaktan vazgeçmeliyiz ve gerçekten doğru ve dürüst olan şeylere odaklanmalıyız.Doğru Dürüst Nedir Kısaca - Yorum Soru Turka 6 Aralık 2020 6 Aralık 2020 — 15:39
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular