Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dost Dediğin Nedir Ki - Soru Cevap

Dost Dediğin Nedir Ki

Dostluk dostun dediğin kişiler yada şöyle diyeyim bir kişinin senin için iyi bir dost olduğunu senin arkadaşın olduğunu nasıl anlayabilirsin. Bunun için ilk başta öncelikle dost dediğin nedir ki bunun dostluğun anlamını önemini değerini bilmek gerekir bana göre.

Gidecek bir yerin olmadığın da sana sığınan değil, gidecek yeri çok iken yine de senin yanında olan her zaman sana destek olan senin için önemli olan senin için belli bir değeri olan kişidir. İşte dost dediğin nedir ki diye sormak birisinin yada size sorulduğunda o karşı taraf için o kelimenin anlamını dostluğun anlamını bilmediği ve anlamadığı için size öyle bir soru sormuştur. Ama bence dostluk çok önemli bu hayatta her insanın her bir kişinin bir dostu olmalı zaten dost çok olunmaz. Bir kişiye değer verirsin senin için çok önemli olur senin için bir anlamı olur ve sen onun yanında kendini rahat hissedersin küsecek diye kelimeler seçmek zorunda kalmazsın sırlarını sevinçlerini üzüntülerini dertlerini paylaşırsın ve ağlayacak bir omuza ihtiyaç duyduğunda senin yanında olan kişidir. Dost dediğin seninle birlikte mutlu olur seninle birlikte üzülür ve seninle birlikte ağlar. İşte dostluk böyle bir ilişkidir. Ancak zamanımızda o kadar yanlış anlaşılıyor ki dostluklar tek tarafın çabalaması sonucu olmaz. Aslına bakarsan hiç bir ilişki tek taraflı çabalamakla yürümez. İster sevgilin olsun ister eşin olsun ister dostun ister arkadaşın olsun bir ilişkide eğer gerçekten senin için önemli ve değerli ise o ilişkide tek taraflı bir şey beklemezsin. Veya sen yaparsın ve sen de ondan aynılarını beklemezsin. İçinden geldiği gibi davrandığın şeyler karşılıklı ilişkiler yürütür bu ilişkileri. Etrafınıza bakar iseniz bütün sağlam ilişkiler karşılık beklemeden sadece iki tarafında içinden geldiği gibi davranması ile yürüyor. Öncelikle dürüst, güven ve saygı olmalı iki tarafta da sonrası peşinden gelir.Hiçbir ilişki karşılık beklemeden yürüyünce sen nasıl içinden geldiği gibi davranırsan zaten o ilişki o zaman yürür. Bu dostluk için de geçerli aşk ve sevgi arkadaşlık içinde geçerlidir bana göre.

O nedenden dolayı dost dediğin nedir ki diye sormak aslında çok basit cevabı. Dost senin için önemli ilk başta kendi içinde kendini sorgulamalısın. Senin hayatındaki kişi artık senin sevgilin eşin arkadaşın dostun olabilir artık neyinse benim demek istediğim ilk kendini sorgulamalısın ve kendi içinden geldiği gibi karşılık beklemeden o kişiye dostuna değer ve önem vermelisin ve davranmalısın. İşte o zaman belli olur.Dost Dediğin Nedir Ki - Yorum Soru Turka 16 Mart 2020 16 Mart 2020 — 11:50
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular