Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dost Hakkı Nedir - Soru Cevap

Dost Hakkı Nedir

Dostluk arkadaşlık gerçekten önemli kıymetli bir şey ve önemli bir yer. Dostluk arkadaşlık gerçekten kıymetli bir önem veren önem arz eden bir konudur. Aslında arkadaşlık gerçekten dostluk gerçekten önemli. Çünkü dostun olduğunda yalnız olmazsın kendini yalnız hissetmezsin. Peki dost hakkı nedir diye sorsam sizin cevabınız ne olur.

Bana göre dost hakkı nedir diye sormak gerekirse aslında bunu uzun zamandır düşünüyordum. Hak yemek birisinin hakkı boş yere girmek zaten büyük günah iken bir de üstüne buna kul hakkı yada dost yakın bir arkadaşın hakkı yüklenince daha da büyük günah bence. Ne olursa olsun bence bu hak yemek hele sana iyilik yapan dostun olan sırlarını düşüncelerini paylaştığın senin zor zamanında yanında olan ve daima sana destek olan dostuna arkadan vurmak sırtından vurmak bence hiç olmayacak bir şey. Ve destek olmak yerine onun dostluğuna kendi dostluğunu kaybetmek çok kötü bir şey. Aslına bu kişi sana destek oluyor ama sen onun hakkını yiyorsun ahını alıyorsun ve aynı zamanda da bu olayı yaşayarak hem arkadaşın dostunun hakkını yiyorsun hemde onu kaybediyorsun. İşte bence ne olursa olsun dost hakkı kul hakkı çok büyük bir şey. Aslında hayatımızın her anında dikkat etmesi gereken bir konu. Çünkü kimsenin çok dikkat etmediği birbirini kırdığı bir hayata denk geldik. Kimse kimsenin hislerini düşüncelerini anlayamıyor. Yada umursamıyor. Aslında dikkat etmek önemsemek en azından saygı duymak gerekir bence.

Çünkü biz buna dikkat etmezsek kimse etmez. Ve bir kişi sana dost olarak yaklaşıyorsa dostun olamaya çabalıyorsa. Sende ona öyle yaklaş başka amaçlar için yada kendi çıkarların için yaklaşma. Ve en önemlisi hakkını ahını alma. Ve sizde dost hakkı nedir bilir misiniz veya bu konuda fikirleriniz düşünceleriniz var ise yada örnekleriniz paylaşabilirsiniz. En azından sohbet edebileceğimiz konuşabileceğimiz bir konu olur. Ve arkadaşlık dostluk için bir başlangıç yapabiliriz.Dost Hakkı Nedir - Yorum Soru Turka 3 Nisan 2020 3 Nisan 2020 — 12:34
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular