Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dost Nedir Sözleri - Soru Cevap

Dost Nedir Sözleri

Bazen kendi kendime düşünürüm arkadaş yada dost nedir sözleri nelerdir. Bir dostuna arkadaşına içinden geleni söylemek onu ne kadar mutlu eder bilir misiniz. Bence arkadaşlık dostluk çok özel kelimelere sığmayacak kadar büyük bir şey. İster bir çocuk olsun ister bir yetişkin olsun arkadaşlık güzel bir duygu.

Bir çocuk için arkadaşlık oyuncaklarını paylaşmak oyun oynamak olabilir belki ve bu size buradan çok basit bir şey gibi gelebilir. Ancak aslında o kadar güzel bir şey ki o çocuk için özellikle bir arkadaşının olması kadar önemli güzel bir duygu yoktur. O zaman bir yetişkin için anlamı ne olabilir. Aslında bana göre en iyi arkadaşlıklar çocuklar arasında kurulan bağ dostluk ve arkadaşlıktır. Çünkü onlar saf ve temiz kalpleri ile kurar. Kötü bir düşünce veya bir çıkar gözetmez. Ancak bir yetişkinin onu anlayacak dinleyecek kötü zamanında yanında olacak gerçek bir dost arkadaş bulması bir çocuğun kine göre daha zor olabilir.Çünkü yetişkinler de durum öyle olmuyor. Sana çıkarsız yaklaşanı bir amaç gütmeden yaklaşanı bulmak zor olabiliyor. Zaten dostluk dediğin şey öyle kolay kolay bir anda kurulmaz. Aradan zaman geçer birbirini anlamaya birbirini değer vermeye başlarsın. Birbirlerinizin kararlarına saygı duyar. Ve seni değiştirmeden sen olduğun için yanında olur. Küsecek diye korkun olmaz. Yanında rahat olursun ve bilirsin ki seni her zaman destekleyen yanında olacak bir dostun var. Bu yüzden kendini güvende hissedersin. Ağlayacak bir omuza ihtiyaç duyduğunda yanında olur. Ve seni anlamaya üzüntünü gidermeye uğraşır. Dostluk öyle burada anlatıldığı yada başka yerlerde kısa dost nedir sözleri paylaşılan yerlerdeki kadar kolay değil. İki kişinin de çaba harcaması emek harcaması gerekir. Tıpkı sevgi aşk gibi dostlukta bence çok önemli bir şey. Ve bunlar gibi kolay kolay bulunmaz. Nasıl aşk bir kez çıkıyorsa karşımıza dostlukta öyle bir durum.

Ben burada sadece kendi düşüncelerimi ve duygularımı paylaşmak istedim. Hele senin için dost olduğunu düşündüğün kişiden aslında olduğunu sandığın kişi olmaması insanı nasıl yıkıyor nasıl bitiriyor nasıl yıpratıyor bilemezsiniz. O yüzden her yaklaşanı dost olduğunu sanmamak gerekir. Zaten o kişi belli oluyor inanın arada gerçekten bir samimiyet arkadaşlık güven ve saygı başladıysa orada dostluk ister istemez oluşuyor ve kendini belli ediyor. Seni sen olduğun için seven ve yanında olan kişilere değer ver ve önemse yoksa gerçek arkadaşın olmayan gerçek dostun olmayan kişilere boş yere zaman harcama ve vakit kaybetme bence dost nedir sözleri ile ilgili sizin de fikirleriniz düşünceleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.Dost Nedir Sözleri - Yorum Soru Turka 29 Nisan 2020 29 Nisan 2020 — 12:05
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular