Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dost Olmak Nedir - Soru Cevap

Dost Olmak Nedir

sizce yada herkesin merak ettiği veya kendi kendine de sorduğu bir soru. Peki dost olmak nedir kime dost denir yada bir kişinin bizim için dostumuz olduğununu nasıl anlarız. İşte bence sorulması gerekenler bunlar. Gerçek dostlar arkadaşlar siz karşı her zaman dürüstlerdir.

Gerçekler acı bile olsa o durumda bile sana karşı sahte davranmazlar. Aksine dürüst olurlar. Asla kendilerini olmadıkları birisi gibi göstermeye çalışmazlar. Daha başarılı, daha akıllı sana daha kendilerini daha iyi göstermeye çalışmazlar. Neyse o dur. Gerçek bir arkadaş sadece kendileri için değil, aynı zamanda sizin için de dürüsttür. Size bazen duymak istemeye bileceğiniz şeyler söylerken zor sohbetler yapabilirler. Anahtar, bunu sevgiyle ve zarafetle yapmalarıdır. Sizi yıkmıyorlar, aksine gerçek bir arkadaş,sizi tanıdığı ve sizin üzmemek için uğraşarak ve size değer vererek size açıklamaya çalışmasıdır. Bence gerçek arkadaşlık dostluk işte budur. Seni sen olduğun için ve senin yanında sahte değil de gerçek davrandığı için senin dostun arkadaşındır. İşte dost olmak nedir.Yada buna benzer soruların cevabını kendi içimizde verebilmemiz gerekir. Zaten kendi içimizde veremiyorsak o zaman o bizim dostumuz veya gerçek arkadaşımız olmamıştır. İşte bence gerçek arkadaşlık dostluk bunun gibi büyük bir anlama gelebilir. Ve ayrıca sizi değiştirmeye çalışmaz. Sizi başka kendi düşüncesinde ki kişiye dönüştürmeye çalışmaz. Aksine sizi siz olduğunuz için sever ve saygı duyar. ve sizin yanında kendini iyi hissettiği için sizi siz olduğunuz için sever. Dostluk kurar iken arkadaşın olacak kişileri seçmek gerekir. Çünkü onun sonsuza kadar sürmesini istiyorsan ve zor anında yada iyi gününde de yanında olmasını bekliyorsan ona göre dostluk arkadaşlık kurmak önemli bence. Gerçek bir dost başkalarının sizin hakkınızda ki düşüncelerine aldırış etmez aksine onlara karşı sizi savunur.

Ve sizin verdiğiniz kararlara da saygı duyar ve güvenir. Çünkü dost olmak nedir anlamı ancak bu şekilde açıklanabilir. En azından ben size kendi düşüncelerimi açıklamak ve bu konu hakkında kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim. VE bunu için bu ilanı açmak paylaşmak istedim. Herkese güzel dost bulabilmeyi ve size değer verecek sizi siz olduğunuz seven insanları gerçek arkadaşları gerçek dostları yanınızda tutmayı öneririm. Sizi değiştirmeye çalışan sizin yanınızda olmayacak olan kişilere sizi sırf kendi çıkarları için seven veya bu yüzden yanınızda olan kişilere boş yere değer vererek kendi vaktinizden çalmayın.Dost Olmak Nedir - Yorum Soru Turka 20 Nisan 2020 20 Nisan 2020 — 11:17
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular