Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dostluk Nedir - Soru Cevap

Dostluk Nedir

Bu konu hakkında bir sürü makale veya ilan var. Ve bunları görünce en azından bende kendi fikrimi söylemek paylaşmak için dostluk nedir ilanını açmak istedim.

Bu konu hakkında o kadar söylenmiş söz veya açıklamaya çalışması aslında güzel bir şey. Kimin ne kadar dostluğa arkadaşlığa önem verdiğini görmek ve bunun anlamını yansıtmak için söylemek veya yazmak güzel bir şey. Peki gerçekten dostluk nedir yada sizin için anlamı nedir. Yada benim için anlamı nedir. Bence dostluk zor bir iş. Çünkü her an yanında olmak her zaman destek olmak fikirlerin düşüncelerinin uyuşması ve aynı olduğu birbirine sımsıkı sarılan iyi ve zor zamanlarında yanında olmayı başaran seni her an destekleyen ve üzgün olduğunda sen onu söylemeden onu anlayabilen arkadaş dost bulmak gerçekten zor. Aslında dostluğun ne olduğunu herkes bilir. Ancak gel gelelim ki bu durumu yaşayan çok az insan kişi var. Çünkü her zaman bu söylendiği kadar kolay bulunmuyor hadi dostu var yakın bir arkadaşı var o zaman da bu söylendiği kadar kolay yürümüyor bu ilişki. Ancak nadir de olsa bu gibi dostluk durumunu gerçekten yaşayan insanlar da var. Buna kendi hayatımdan verdiğim bir hikaye ile başlamak benim başımdan geçmiş bir olay ile size açıklamak isterim. Bir gün baya zaman oldu ve bunu yendim çok şükür. Başımdan bir olay geçmişti baya zor günler geçiriyordum. Büyük bir hastalıkla boğuşuyordum ve bu beni hayattan soğuttu eve kapandım. Okuldan bir arkadaşım dostum vardı. İlk okul orta okul arkadaşım telefondan konuşur görüşürdük ancak çok yakındık birbirimizin dostu idik. Ancak zaman sonra yollarımız ayrıldı. Dostluğumuz bitmedi ancak birbirimize yakın değildik. Telefondan internetten konuşur idik. Sonra bu hastalığım zamanın da benimle konuşur iken ben söylememiştim hatta bir kaç kere telefon hiç bir şeye cevap vermedim.

Bir tek onun değil hiç kimsenin vermemiştim. Ve o benim sessizliğimden kuşkulanmış ve telefon ettiğinde de konuşunca ses tonumda bir şeyler olduğunu anlamış. O kadar yolu zamanı her şeyi içe sayarak yanıma geldi ve her şeyi öğrenmişti. Beni hastalığım boyunca tekrar iyileşene kadar hiç yanımdan ayrılmadı o büyük bunalımdan beni çekip çıkardı. Her anıma yanımda oldu. Bence işte bu dur dostluk nedir diye soran kişilere örnek olur diye anlatmak istedim. Dostluğun için zamanın nerede olduğunun bir önemi yoktur. Sen bir şey söylemesen de hissedip anlayan kişidir. Ve her anında yanında olan kişidir.Dostluk Nedir - Yorum Soru Turka 9 Nisan 2020 9 Nisan 2020 — 10:45
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular