Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Eş Anlamlısı Nedir - Soru Cevap

Dürüst Eş Anlamlısı Nedir

Dürüstlük bir insanlarda aradığımız en temel şeylerden birisidir. Birisinin sana yalan söylediğini anlarsın ama kırmamak için bir şey söylemezsin ve kendisinin gelip sana dürüstçe söylemesini dürüst davranmasını beklersin. Ama bu davranışımız bazen bizim açımızdan kötü sonuçlanabilir. Çünkü bilemez veya anlayamaz ve yaptığı hatayı yapmaya yalan konuşmaya devam eder karşındaki. İşte bunun için de bende dürüst eş anlamlısı nedir bakmak ve öğrenmek istedim.

Dürüst bir insan adil olur. Samimi olur saygılı olur, açık sözlü güvenilir güvenilir olur. İşte dürüst eş anlamlısı nedir diye baktığımızda daha bunun gibi bir sürü örnekler çıkabilir. Dürüstlük insanın içinde olmalı güvenilir açık sözlü samimi saygılı adil olmalı ki bunları başarabilirse ve her şeyden önce kendine karşı dürüst olmak da kendine karşı bir şeyleri kabullenmek hatalarını kabullenmek gerekir. Bu nedenden dolayı da kendine karşı dürüst olmak her şeyden önemlidir. Hakiki terbiyeli insanlara ve kendine saygısı olan ve hataları yanlışları çekinmeden açık sözle söyleyebilmek gerçekten büyük bir erdemliktir.

İşte biz de bunun için yani bizim için dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu dürüst bir insanın yapması gereken asıl bunlar olduğunu ve dürüstlüğün içimizden gelmesi gerektiğini hatalarını yanlışlarını kabul etmek ve onları kabullenmenin önemli olduğunun bir göstergesidir. İşte bunun için de dürüst eş anlamlısı nedir buna bakmak ve bunları karşılaştırmak önemlidir.Dürüst Eş Anlamlısı Nedir - Yorum Soru Turka 28 Kasım 2020 28 Kasım 2020 — 13:29
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular