Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Ne Nedir - Soru Cevap

Dürüst Ne Nedir

Dürüst kelimesinin anlamına baktığımızda aslında doğru ve bize doğru gelen şeyleri ve toplum için de yanlış hareketler ve davranışlar ve toplum tarafından yanlış görülen yada yapılan sahtekarlıklar dürüstlükle hiçbir alakası yoktur. Bunun için de önce dürüst ne nedir ona bakmak ve ne kadar bizim için önemli olduğunu anlamak önemlidir.

Dürüst bir insan yada bir kişi hatalarını kabul eder. Yada yaptığı yanlışları hataları kendine inkar etmez ve onları kabul eder. Ve her zaman doğruyu söyler yalan söyleyene de söylemek de olmaz onun için kabul edilemez bir şey olur. Dürüst bir insan önce kendine karşı sonra etrafına çevresine karşı dürüst olmalı ki gerçekten örnek bir insan ailesine çocuklarına karşı örnek bir kişi ve saygı duyulan sevilen bir kişi olabilsin. Ama bundan önce tabi ki dürüst ne nedir ona bakmak gereklidir. Dürüst olmak gerçekten zor mudur yoksa insanın içinde mi olmalı dürüst olmak bunu anlamak gerekli.Herkes hayatında hatalar yanlışlar yada bizim tabir ettiğimiz kendimizi kandırdığımız gibi beyaz yalanlar söylemiştir. Ama burada önemli olan bu hatalarından yanlışların dan yalanlarından dersler çıkarmak ve bunları telafi etmek ve sonradan bir daha bu hataları yapmamak önemlidir. Ve bu şekilde dürüst bir kişi olabiliriz.

Dürüst bir insan etrafında sözüne inanılır ona güven duyarlar belli bir saygı ve sevgi görür. Ve bilirsin ki ne olursa olsun seni bir zaman sonra affedeceğini bilirsin. Çünkü sen ona karşı dürüst olduğun zaman o seni dürüstlüğü ve için de duyduğu sevgi ile affeder.İşte bizim için dürüst ne nedir bunu anlamak ve buna göre davranmak her yerde çok önemlidir.Dürüst Ne Nedir - Yorum Soru Turka 8 Kasım 2020 8 Kasım 2020 — 12:11
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular