Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Olmak Nedir Ne Anlama Gelir - Soru Cevap

Dürüst Olmak Nedir Ne Anlama Gelir

Dürüstlüğün tanımı aldatma ve sahtekarlıktan uzak olmaktır. Çocuklarımızın ihsan etmesini arzuladığımız güzel bir erdemdir.Dürüst gerçek şu ki, özellikle yanlış bir şey yaptığımızda zor olabilir. Bu yüzden de önce dürüst olmak nedir ne anlama gelir bunu anlamak önemli olabilir.

Öyleyse çocuklarımıza dürüst olmanın ne anlama geldiğini ve iyi hissetmese bile sürekli olarak dürüstlüğü seçmenin ne demek olduğunu nasıl öğretmek gerek diye düşünüyorum. Dürüst olmanın ne anlama geldiğiyle başlayalım. Basitçe söylemek gerekirse, dürüstlük her zaman doğruyu söylemektir. Dürüstlük tam anlamıyla doğruyu söylemek anlamına yada doğru bir davranış anlamına gelir. Dürüstlük düz bir yolda ilerlemektir. Ben de bunun için dürüst olmak nedir ne anlama gelir bunu anlamak ve çocuklarımıza dürüst olmanın doğru olmanın ne demek olduğunu belirtmek istedim.

En azında yalan söylemek olmadığını dürüstlüğün sadece bu anlama gelmediğini anlamak güzel bir şey olabilir. Ben hiç tanımıyorum ki hayatta hata yapmayan yalan söylemeyen kişi yada çocuk ama bundan önce önemli olan burada hatalarımızı telafi etmek ve çocuklarımıza doğruyu dürüstlüğü öğretmek ve dürüst olmak nedir ne anlama gelir bunu anlamak önemli olur diye düşünüyorum.Dürüst Olmak Nedir Ne Anlama Gelir - Yorum Soru Turka 7 Kasım 2020 7 Kasım 2020 — 13:48
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular