Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Olmamak Nedir - Soru Cevap

Dürüst Olmamak Nedir

Aslında gün içerisinde yaptığımız bazı sözler ve hareketler bizi dürüstlükten ayıran ince biz çizgidir. Ama bazıları bunları o kadar önemsemez. Oysa gün içerisinde yaptığımız yada söylediğimiz sözler sadece bizi yansıtan bizim ne kadar dürüst olduğumuzu yansıtır. Peki dürüst olmamak nedir nasıl olunur.

Yada dürüst olmamak nedir diye sorduğumuzda bizim de gün içerinde yaptığımız hatalarımız yada hareketlerimiz yada söylediğimiz sözler var mı dürüst olmayan. Önce şöyle başlamak daha uygun olur. Dürüst demek her zaman sözüne inanılan güvenilen saygı duyan bir insan olursun dürüst olarak. Ancak bunun tam tersi dürüst olmazsan sözüne inanılmaz saygı duyulmaz sevilmezsin sana güven duymazlar. Bunların başında bizim de sizin de bildiğiniz gibi ilk öncelikle yalan söylemek gelir. Sonra kendimizi kandırmak gelir. Sonra başkalarının arkasından konuşmak onların yüzüne karşı söyleyememek gelir. Bunların hepsi işte dürüst olmamaktır. Genç iken yada bazen istemeden de olsa birini kıracağımızı düşündüğümüz zaman beyaz yalanlar söyleriz yada kendimizi bu şekilde kandırırız ama asıl önemli olan bu beyaz yalanlar bile bizi dürüstlükten uzaklaştırır. Genç iken hangimiz hatalar yapmadık yada yanlış hareketler yapmadık işte bunlar bizi dürüstlükten uzaklaştırır.

Bunun için de dürüst olmamak nedir diye bakmak yerine hayatımızı biraz daha dürüst bir şekilde yaşamak gerektiğini ve etrafınızda saygı duyalan bir birey olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu anlamak gerekli yoksa bunun tam tersini kimse istemez. O yüzden yaptığımız hataları yada söylediğimiz sözlerin yanlış olduğunu bilerek kendimizi kandırmaktan vazgeçmeliyiz ki bu ilk önce kendimize karşı dürüst olabilelim.Dürüst Olmamak Nedir - Yorum Soru Turka 6 Kasım 2020 6 Kasım 2020 — 12:37
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular