Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Olmayan Nedir - Soru Cevap

Dürüst Olmayan Nedir

Dürüstlük güzel bir şey saygı duyulmayı sana inanmalarını sana güvenmelerini sağlar. Ama bazen dürüstlük yalnızlığa da mahküm eder. Peki iyi insanlar yada dürüst insanlar bazen neden kötü işler yapar yada hatalara yanlışlara düşer işte sorulması gerek soru bu. Herkesin içinde dürüstlük vardır. Ama bazen hiç olmadık yerlerde yada zamanlarda yanlış hatalar yaparız yada yanlış şeyler söyleriz. Bu zamanda dürüstlük kavramından çıkmış oluruz. İşte bunun için de önce dürüst olmayan nedir bunu öğrenmek gerekli diye düşünüyorum.

Dürüst olmayan şeyler genellikle sahtekarlık, yalan söylemek, birisinin arkasından konuşmak, bir şeyleri gizlemek, kendini kandırmak kendine karşı hatalarına karşı kendini kandırmak savunmak bunların hepsi dürüst olmayan nedir kavramına girer. Ve bizi bunlara iten şey nedir peki. Bazen hiç olmayacak zamanlarda yalan söyleriz veya kendimizi kandırırız veya da yaptığımız bir hatanın sonucunu kabul etmekten korktuğumuz için de bu durumu saklarız gizleriz. Ama o zaman niye yaparsın demi korkuyorsun ama niye yapıyorsun.Bunların hepsi sorulması ve cevaplanması gereken sorular bana göre. Sahtekarlık, gerçekle çelişen bir niteliktir. Birçoğumuz muhtemelen hayatımızın bir noktasında başkalarının dürüst olmayan davranışlarını deneyimlemişizdir; insanlar sır saklamak, yalan söylemek, yüzünü korumak, ikiyüzlü olmak veya bizi kandırmaya çalışmak. Genel olarak, bilinçsiz insanlar arasında dürüst olmayan davranış baskın olma eğilimindedir.Biz bu tür insanlardan uzak durmaya çalışsak da, dürüst olmayan insanlar hala zaman zaman hayatımıza giriyor. Peki onlarla nasıl etkili bir şekilde başa çıkabiliriz?Pek çok kişi hayatında yanlış kararlar almış veya sahtekarlık yada bizim beyaz yalanlar dediğimiz durumu yaşamıştır. Kimse dört dörtlük olamaz değil mi. Hatalarımız yanlışlarımız arkadaşlarımızdan çevremizden sakladıklarımız muhakkak vardır. Dürüstlüğün gerçek değerini bu olumsuz deneyimlerden anladım. Kendimi tamamen hakikat yoluna yönlendirme yol açtılar.

Yine de, dürüst olsun ya da olmasın herkesin içinde iyilik olduğuna şiddetle inanıyorum. Birisi sahtekar olarak karşımıza çıktığında, bu genellikle saf kötü niyetli niyetten ziyade kişinin kasıtsız davranışları veya hatalı yargılaması nedeniyle olur. Bu insanlar, eylemlerinin başkaları üzerindeki etkilerinin büyük ölçüde farkında değiller. Sahtekarlıklarının temel nedenini derinlemesine incelemeye çalışırsanız, sahtekarlıklarının kötü arzulardan ziyade sevgi ya da kabul ya da kişisel bir ihtiyaca hitap etme arzusundan kaynaklandığını görebilirsiniz.Bir daha ki sefere dürüst olmayan biriyle karşılaştığınızda, o kişinin yerinde durmaya ve olayları onun bakış açısından görmeye çalışın. Muhtemelen, onu bu şekilde davranmaya iten duruma daha açık olacaksınız.Bu nedenden dolayı da dürüst olmayan nedir anlamak bu açıdan çok önemli diye düşünüyorum.Dürüst Olmayan Nedir - Yorum Soru Turka 2 Kasım 2020 2 Kasım 2020 — 11:54
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular