Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Sözlükte Nedir - Soru Cevap

Dürüst Sözlükte Nedir

Her durumda her olay karşısında dik ve adil durmak her olaya yada soruna karşı dürüst olmak açık sözlü olmak ve kendini beğenmiş olmamak önemli. Ben burada dürüst sözlükte nedir sözlük anlamı olarak bize dürüst kelimesi neyi ifade eder bunlara bakmak istedim.

Ve bakınca da bu dürüst sözlükte nedir anlamını öğrenince de bu konu hakkında kendi düşüncemi kendi fikrimi dile getirmek ve bu konuda konuşmak ve bu konu hakkında yani dürüst kelimesi hakkında ki düşüncelerimi anlatmak için bu arkadaşlık sitesine bu ilanı açmak istedim. Keşke dürüst kelimesinin anlamı yalan söylemeyince dürüst olunuyor kadar basit olsa. Ancak malesef bu şekilde değil dürüst olmak yalan söylememek değil sadece tabi yalan söylemek kötü bir şey ve yalancı olmak da öyle ancak sadece dürüstlüğü bu anlama bağlayan o kadar çok insan var ki anlatamam. Örneğin kendine yalan söylemek kendini kandırmak benim yaptığım doğru şey diye savunan ve başkası hata yaptığı zaman yada kendisinin hoşuna gitmediği şey yaptığı zaman o kişinin yüzüne karşı söylemektense arkasından söylemekle dürüst bir insan olunmuyor. İşte bu nedenden dolayı bu kadar kolay bir şey değil dürüst olmak.

Dürüst olmak sonradan kazanabileceğiniz bir şey değildir. Örf adetlere bağlı kalmak her olay karşısında dik durmak açık sözlü olmak sözüne değer verilen inanılan bir kişi olmak çevrenden saygı görmek hepsi dürüst bir insan olunca kazanılıyor. Ve dürüst olmak sonradan kazanabileceğiniz bir şey değildir.Dürüstlük çocukluktan bize ailemiz tarafından öğretilen olgudur. Bu nedenden dolayı çocuklarımıza dürüst sözlükte nedir yada dürüstlüğün ne demek olduğunu doğru bir şekilde öğretmekte bizlerin görevi diye düşünüyorum.



Dürüst Sözlükte Nedir - Yorum Soru Turka 1 Kasım 2020 1 Kasım 2020 — 14:30
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular