Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Sözünün Manası Nedir - Soru Cevap

Dürüst Sözünün Manası Nedir

Dürüst kelimesi dürüst bir insan olma gerçekten bizim için ve herkes için önemli bir durum. Hayatımıza soktuğumuz kişilerden yalnızca dürüstlük bekleriz. Bize karşı dürüst olmasını dürüst davranmasını ama insanlar bu kadar zor geliyor ki bu dürüst olmak aslında zor bir şey değil ve kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Bunun için de dürüst sözünün manası nedir bunu anlamak ve bunu değerlendirmek gerek önce.

İlk başta dürüst sözünün manası nedir bunu söylemek gerekirse sizin de tabir ettiğiniz beyaz yalanlar birisini kırmamak için söylediğiniz yalanlar yaptığınız davranışlar yada bir şeyler saklamak bunların hepsi sahterkarlığa girer. VE bu durumda da dürüst bir insan yada birey olmazsınız. Ancak bizim yaptığımız ise tam olarak bu ve bu aslında kendini kandırmaktan başka bir şey değil. Aslında karşında ki kişi anlar ve bilir senin yalan konuştuğunu yada hatalarını fark eder. Ama sana söylemez neden bilir misiniz. Karşısında ki kişiden açık açık söylemesini bekler ondan sadece dürüstlük bekler ve onun söylemesini beklediği için de hiç belli etmez yada anlamamazlığa gelir. Oysa her şeyin farkındadır. Ama sadece beklediği dürüstlüktür. Bu nedenden dolayı bir şey yaptığımızda yada hatalarımızı saklamak yada yalan söylemek yerine onların arkasında dursak ve bunları söyleyebilsek işte o zaman kazanacağız kaybeden değil de kazanan olacağız.

Ama bunu anlamak yada ufak bir dürüst olmak bile bize çok zor geliyor. Oysa tek yapmamız gerek önce kendimize karşı dürüst olmak sonra karşımızda ki kişiye karşı dürüst olmak ve çevremizde de sevilen sözüne inanılan güvenilen saygı duyulan bir insan olabilmek işte bunun için de önce dürüst sözünün manası nedir bunu anlamamız ve bilmemiz gerekir. Bazıları dürüstlüğü çok başka anlamda karıştırabiliyor ve bunun içinde önce anlamak gerek ve bilmek gerek bunun anlamını.Dürüst Sözünün Manası Nedir - Yorum Soru Turka 9 Kasım 2020 9 Kasım 2020 — 12:33
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular