Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüst Zıttı Nedir - Soru Cevap

Dürüst Zıttı Nedir

Dürüstlük bence çok önemli. Çünkü doğru bir insan olmak hem çevrende saygı görmeyi sözüne inanılan ve güvenilen birisi olmak demektir hem de ailene ve kendine karşı olan saygı ve güven ve doğru birisi olmak demektir. Ancak dürüst zıttı nedir diye baktığımızda doğru olmayan sözler ve hatalar ve yanlışlar demektir.

İşte bu yanlışlar kendini kandırmak başkalarını kandırmak başkalarının arkasında konuşmak yada bizim tabir ettiğimiz beyaz yalanlar bunların hepsi dürüst zıttı nedir diye baktığımızda karşımıza çıkan kelimeler yada davranışlardır. Bizim için dürüstlük yada toplum için dürüstlük ne kadar önemli ise karşı taraftan da aynı şekilde dürüstlük görmek doğruluk görmek isteriz. Ancak bir şey söylediğinde bunun yanlış yada yalan olduğunu bildiğin halde sende buna ortak oluyorsan ve bunu o kişiye söylemiyorsan işte bu yanlış olandır. Çünkü bu durum kendini kandırmaktan başka bir şey değildir. Yalanlarla yada yanlışlarla birlikte bir tek insan kendini kandırır.

Bizim için ve herkes için doğruluk dürüst bir insan olmak önemlidir. Ve inanın bize kaybettirmez aksine bize kazandırır. Çünkü yalan ve yanlışlarla dolu bir hayattan hem bir şeyler saklayarak zevk alamazsın her zaman tedirgin olursun ve kimse senin sözüne inanmaz yada güvenmez. Ancak dürüst zıttı nedir olarak bunu anlarsak ve bu durumun ötesinde dürüst bir insan olursak işte o zaman bunların tam tersi olur ve ya gerçekleşir. Hayatta hiçbir zaman için hiçbir şey geç değildir.Dürüst Zıttı Nedir - Yorum Soru Turka 9 Aralık 2020 9 Aralık 2020 — 14:08
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular