Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Değeri Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük Değeri Nedir

En temel değerlerden biri dürüstlüktür. Dürüstlük söylediklerimiz ve yaptıkllarımızla kanıtlanır. Tüm hayatımızı etkiler işlerimizi ilişkilerimizi kendimizle ilgili hislerimizi ve aldığımız kararların hepsini etkiler. Dürüstlük değeri nedir diye baktığımızda ise bizi ileriye taşıyabilir ve yaptığımız şey hakkında iyi hisetmemizi sağlar.

Dürüstlük değeri nedir diye sorduğumuzda en temel yapı taşı olduğunu anlarız. Ve çocuklarımıza örnek olur ve çevremizde ki insanları etkileriz bize güvenirler ve saygı duyarlar. Dürüstlüğün mükemmmel örneği hayır deme cesaretini gösterin. Gerçekle yüzleşme cesaretini gösterin. Doğru olanı yapın çünkü doğru olan hayatınızı bütünlük içerisinde yaşamanın anahtarıdır. Bazen hayır demekte zorlanırız özellikle yakın arkadaşlarımıza karşı yada ailemize yada çok sevdiğimiz birisine karşı hayır demekte büyük bir zorluk yaşayabiliriz. Ama asıl önemli olan birisine senin istemediğin yada istemediğin bir şeye zorlayarak yaptıracağı şeye karşı hayır demek gerekir. Ve o zaman kaybeden değil de kazanan olacağınızı ve yaptığınızı kendinize ne kadar büyük bir doğru geldiğini anlayacaksınız.Bazen yaptığımız hatalarla yada söylediğimiz sakladığımız şeylerle yüzleşmekten kaçınırız. Bazen gerçekler acıdır ve ondan kaçmak onu inkar etmek yada o kaçtığımız olaya inanmamak isteriz. Ancak bunun için gerçeklerle yüzleşmeyi kabul etmek bizim için daha iyi olur ve en önemlisi de kendimizi kandırmaktan vazgeçeriz ve kendimize karşı dürüst oluruz.

İşte dürüstlük değeri nedir diye baktığımızda kendimiz ve toplum için en temel değerlerden biri de dürüstlüktür. Dürüst davranmak yada söylediklerimizin arkasında durmak yada hareketlerimizi tavrımızı belli etmek bize bir şey kaybettirmez aksine saygılı bir çevre ve size saygı duyan sözünüze güvenilen bir insan olursunuz. Bunun için de önce kendinize karşı dürüst olmak en önemli etkendir.Dürüstlük Değeri Nedir - Yorum Soru Turka 20 Kasım 2020 20 Kasım 2020 — 13:25
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular