Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük İlkesi Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük İlkesi Nedir

Kendimize karşı dürüstlük ve başkalarına karşı dürüst olmak gerçekten önemlidir. İşte bir kaç yada dürüstlük ilkesi nedir bunu anlamak ve buna göre bizim için ne kadar değerli olduğunu anlamak önemlidir.

Ancak önce dürüstlüğün ne demek olduğunu ve sonra diğer adımlarına yada dürüstlük ilkesi nedir bunu anlamak daha doğru olur diye düşünüyorum. Öncelikle dürüstlük insanlara güven vermek sözüne saygı duyulması ve seni gerçekten dürüstlüğün sayesinde yanında olan kişilerdir. Dürüst bir insan insanların arkasından konuşmaz insanlara doğrularını veya yanlışlarını söyler açık sözlü doğru söyleyen saygılı bir birey olur. Ancak dürüstlüğe baktığımızda çoğu kişiler dürüstlüğü bir tek yalan söylememekle ilişkilendiriyor ne yazık ki bu gerçekten yanlış bir durum. Dürüstlük sadece yalan söylememek değil tabi için de var ancak sadece bu değil. Dürüstlük bizim için kişiliğimiz için gerçekten önemli. İnsanların bizim hakkında ne dediğine yada ne düşündüğüne bakmaksızın dürüstlük o kadar önemli ki insanlara karşı çevrene karşı açık sözlü olmak sahtekar olmamak senin sözüne inanmaları ve güven duymaları o kadar güzel bir şey olur.

Ancak dürüstlük şimdi insanlarda çok az görünen bir olgu yada kavram oldu. Çoğu kişi fark etmeksizin hayatında küçük ufak gibi görünen şeyleri ya saklıyor yada beyaz yalan dediğimiz yalanları uyguluyor ama ne yazık ki burada bir tek kandırdığımız kendimiz oluyoruz ve biz bunun farkında değiliz. İşte bu nedenden dolayı da dürüstlük ilkesi nedir bunu anlamak ve kavramak önemlidir.Dürüstlük İlkesi Nedir - Yorum Soru Turka 16 Kasım 2020 16 Kasım 2020 — 13:25
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular