Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Manası Nedir - Soru Cevap

Dürüstlük Manası Nedir

Dürüstlük dürüst bir insan olmak gerçekten zor olabilir mi. Yada ben dürüst bir insanım deyince dürüst olunur mu. İşte asıl kendimize sormamız gerek soru bence dürüstlük manası nedir anlamı bize ne ifade ediyor dürüstlük kelimesi dürüst bir kişimiyiz önce kendimizden başlamamız sonra etrafımıza çevremize bakmamız gerek diye söyleyebilirim.

Dürüstlük başlı başına dürüst hareketler yapmak dürüst davranmak doğruyu söylemek sözüne güvenilen inanılan bir kişi olmak ve en önemlisi de gerçekten kendine karşı dürüst bir insansan o zaman ben dürüst bir kişiyim diyebiliriz. Öncelikle dürüstlük manası nedir bunu anlamak önemli diye düşünüyorum ve bunu anlamını bilmek önemli. Dürüstlük sadece yalan söylemeyince olmuyor yada sadece yalan konuşmak dürüst olunmuyor. Dürüstlüğün içine yalan sahteklarlık insanların arkadasından konuşmak kendin bir hata yaptığında bunun doğru olduğunu savunmak kendine karşı yalan söylemek bir şeyler gizlemek duygu ve düşüncelerini açıklamamak ve onların arkasından konuşmak ve doğru olmayan sayılmayan tüm hareketler aslında bize dürüst bir insan nasıl oluruz onu açıklıyor. Aslında gerçekten dürüst olmak yaptıklarının arkasında durmak sonuçlarını bile bile yapmılmış bir hatayı görmezden gelerek onun arkasına saklanmak veya gizlemek ve en başta da kendine yalan söylemek bunları yapınca dürüst bir kişi olamazsınız. Tabi hayatımızda her zaman bazı hatalar yaptık bazen olmadık yerlerde yalanlar söyledik sakladık ama bir şeyleri telafi etmezsek bu hayatları tekrar ama tekrar yapmaya devam ederiz. Ve dürüstlükten uzaklaşırız.

Burada önce her şeyden önce kendine karşı dürüst olmalısın sonra bu yalanları bir şeyleri saklamayı ve kendini kandırmayı bırakırsın. İşte kendimiz için kendimize olan saygı için önce dürüstlük manası nedir anlamak ve öğrenmek önemli sonra dürüst bir insan olmaya çalışmalıyız.Dürüstlük Manası Nedir - Yorum Soru Turka 11 Kasım 2020 11 Kasım 2020 — 14:09
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular