Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Anlamı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Anlamı

Dürüstlük hayatımızın her alanında bizim için çok önemli olan ve kişiliğimizi karakterimizi insanların bize olan düzenini yansıtan çok önemli bir değerdir.Dürüstlük nedir anlamı bakacak olursak ve biz de buna göre etrafımızda saygı görmek bize güven duymaları için dürüstlüğün bizim için ne kadar önemli olduğunu açıklamak istedim.

Dürüstlük diye sorduğumuzda çoğu kişiden aynı cevabı alırız yalan söylememek diye cevaplarlar ama dürüstlük bundan fazlasıdır bence ve bunu size de dürüstlük nedir anlamı ile açıklamak gerekirse dürüstlük bizi biz yapan değerdir. Çevremizde ailemizde bize saygı duymalarını bizi önemsemelerini bize güvenmelerini sağlarlar. Dürüstlük sadece yalan söylememek ile karıştırılmamalı tabi yalan söylemekte dürüstlüğün içine giriyor ama dürüstlük dediğimizde yada dürüst bir insan dediğimizde açık sözlü güvenilir insanlara karşı her zaman doğruyu söyleyen insanların yada birisin arkasından konuşmayan kendi hatalarını yanlışlarını bilen sonuçlarının kötü olur. Karşılaşmadığımız olayları düşünürsek yada hayatımızda yaşadığımız olayları bunları dürüstlük ile açıklamak gereçkten çok zor. Dürüst bir insan gerçekleri olduğu gibi söyler yalan konuşmak yada bir şeyler saklamak o na göre değildir. Dürüstlük hayatımızın her alanında bizim için çok önemli olan ve kişiliğimizi karakterimizi insanların bize olan düzenini yansıtan çok önemli bir değerdir. Ve biz de buna göre etrafımızda saygı görmek bize güven duymaları için gerçekten önemli. Özellikle etrafımızda saygı görmek bize güven duymaları için bu gerekli diye düşünüyorum.

Dürüst bir insan hayatında hatalar yapmış olsa bile bunları söylemeden çekinmez hatalarının yanlışlarının kayıplar vereceğini bilse bile dürüst olur. Çünkü dürüstlük nedir anlamı bakacak olursak bize tam olarak hayatımızda her konuda insanlara karşı dürüst olmak gerektiğini vurgular. Tabi kimse dört dörtlük olmaz hatalarımız yanlışlarımız bizi biz yapar. Ancak bunlardan ders almak gerekir ve ders almazsak ve bunları saklamak bize kayıptan başka bir şey getirmez.Dürüstlük Nedir Anlamı - Yorum Soru Turka 30 Kasım 2020 30 Kasım 2020 — 14:19
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular