Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Felsefe - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Felsefe

Dürüstlüğü , doğruyu söylemek ve kurallara uymak olarak tanımlamak cazip gelse de , bu karmaşık bir kavramın fazlasıyla basitleştirilmiş bir görünümüdür. Doğruyu söylemek tüm gerçeği bazen pratik ve teorik olarak imkansız olduğu gibi ahlaki olarak gerekli değildir ve hatta yanlıştır. dürüstlük nedir felsefe açısından değerlendirmek gerekirse aslında çok anlamlı olduğunu göreceğiz.

Bir arkadaşınız sizden geçen hafta ayrı olduğunuzda yaptığınız şey konusunda dürüst olmanızı istediğini varsayalım. Bu, yaptığınız her şeyi anlatmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Yeterli zamanınız olmayabilir ve tüm detayları hatırlamayacağınız gibi, her şey gerçekten alakalı mı? İşte bu durum tüm detayları ve gerçekleri olduğu gibi açıklamaktır.Dürüstlük ve gerçek arasındaki ilişki çok daha incedir. Dürüstlük nedir felsefe açısından gerçekten bize ne olduğunu anlatan çok ince bir yapıdır her olaya yaklaşımımız bizi ne kadar dürüst olduğumuzu gösterir. Dürüstlük ve bir benliğin inşası arasındaki karmaşık ilişkiyi temizlemek için bu birkaç söz yeterli olmalıdır . Dürüst olmak, bağlama duyarlı bir şekilde yaşamlarımızla ilgili belirli ayrıntıları seçme kapasitesini içerir. En azından, dürüstlük, eylemlerimizin diğer kişinin rapor vermek zorunda hissettiğimiz herhangi bir kişinin kurallarına ve beklentilerine nasıl uyup uymadığını anlamayı gerektirir.

dürüstlük ve benlik arasındaki ilişki var. Kendine karşı dürüst müydün Bu gerçekten de önemli bir sorudur. Kendimize karşı dürüst olmak dürüstlük nedir felsefe açısından gerçekten önemli bir parçadır. Sadece kendilerine has özellikleriyle kendileriyle yüzleşebilenler kendine sadık ve kendi kişiliğinin farkında olan kişilerdir. VE her şeyden önemlisi kendine karşı dürüst olmak ve kendini her konuma her şeye açık hale getirmek ve kendini kandırmamak önemlidir.Dürüstlük Nedir Felsefe - Yorum Soru Turka 19 Kasım 2020 19 Kasım 2020 — 12:13
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular