Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Kelime Anlamı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Kelime Anlamı

Dürüstlük hayatımızın her alanında bizim için çok önemli olan ve kişiliğimizi karakterimizi insanların bize olan düzenini yansıtan çok önemli bir değerdir.Dürüstlük nedir kelime anlamı bakmak gerekirse biz de buna göre etrafımızda saygı görmek bize güven duymaları için dürüstlüğü kısa bilgi ile açıklamak ve dürüstlüğün bizim için ne kadar önemli olduğunu açıklamak istedim.

Dürüstlük diye sorduğumuzda çoğu kişiden aynı cevabı alırız yalan söylememek diye cevaplarlar ama dürüstlük bundan fazlasıdır bence ve bunu size de dürüstlük nedir kelime anlamı ile açıklamak gerekirse dürüstlük bizi biz yapan değerdir. Çevremizde ailemizde bize saygı duymalarını bizi önemsemelerini bize güvenmelerini sağlarlar. Dürüstlük sadece yalan söylememek ile karıştırılmamalı tabi yalan söylemekte dürüstlüğün içine giriyor ama dürüstlük dediğimizde yada dürüst bir insan dediğimizde açık sözlü güvenilir insanlara karşı her zaman doğruyu söyleyen insanların yada birisin arkasından konuşmayan kendi hatalarını yanlışlarını bilen sonuçlarının kötü olacağını bile bilse kendisine karşı dürüst olmak ve ailesinden yada kime karşı hata yaptıysa o hatasının arkasında durarak doğruyu söylemek ve bir şey saklamamak işte bunların hepsi dürüstlüğe girer.

Bir kişinin yada size karşı bir kişinin dürüst olup olmadığını onun sözlerinden onun davranışlarından toplum için yanlış sayılan davranışları doğru kabul eden ve bunları açık sözle ifade eden kişilerle arkadaşlık yapmak ve size dürüst olduğunu bu şekilde anlarız. Dürüstlük nedir kelime anlamı ile açıklamak gerekirse dürüst olmak için önce kendimize karşı dürüst olmalıyız kendimiz kandırmaktan kendimizi başka şeylere inandırmaktan vazgeçmeliyiz.Dürüstlük Nedir Kelime Anlamı - Yorum Soru Turka 29 Kasım 2020 29 Kasım 2020 — 14:03
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular