Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Kısaca Bilgi - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Kısaca Bilgi

Dürüstlük hayatımızın ve bizim için kişiliğimizin büyük bir parçasıdır. Ailesine dürüst olmak sevdiklerine karşı dürüst olmak ve çevresine karşı dürüst olmak ve en önemlisi de kendine karşı dürüst olmak gerçekten önemlidir. Bunun için ben de dürüstlük nedir kısaca bilgi hakkında yazmak ve düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Dürüstlük bizim için ve kendimiz için doğru davranış da bulunmak doğru söylemek hayatımız için de çevremizde ki insanların bize karşı saygı duyması için de çok önemlidir. Biz söz var herkes bilir yalancının mumu yatsıya kadar yanar işte bu söz aslında bize dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu gösteren en önemli sözlerden birisidir.Tabi herkes hayatının belli dönemlerin de yaptığı hatalar yanlışlar verdiği yanlış kararlar vardır. Ve bu dönemlerinde ya yalan söylemiştiriz yada hatalarımızı saklamak istemiş olabiliriz. Ancak bunlarla yüzleşmek hem sizin için hem de çevrenizde ki kişiler için iyi olacaktır. Çünkü güven duygusunu zedelememiş olacaksınız ve bu yaptığınız yanlışlar yada hatalarınızla yüzleşmiş olacaksınız ve en önemlisi de kendinize karşı dürüst olmayı başarmış olacaksınız. Hikayeler her zaman ister yetişkin olun ister bir çocuk olun her zaman bir şeyi anlatmak da yada göstermek de başarılı olmuştur. Dürüstlük nedir kısaca bilgi ile açıklamak gerekirse bazı hikayeler de bize dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu gösterir.

Ve bunların başında da yalancı çoban hikayesi en güzel örnek. Biz yalan söyleriz bazı kişiler buna inanır bazıları sadece inandığını gösterir ama gerçeği biliyor olur ve biz ancak kendimizi kandırmış oluruz. İşte bir söz söyleriz yalan konuşuruz ve bir gün gerçeği söylediğimiz de bize kimse inanmaz çünkü insanları durmadan kandırmış oluruz ve sen gerçeği de söylesen artık kimse inanmaz işte bu nedenden dolayı dürüstlük nedir kısaca bilgi ile söylemek gerekirse dürüst olmak size her zaman kazandırır kaybedettirmez.Dürüstlük Nedir Kısaca Bilgi - Yorum Soru Turka 25 Kasım 2020 25 Kasım 2020 — 14:05
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular