Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Kısaca Sözlük Anlamı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Kısaca Sözlük Anlamı

Dürüst olmanın temeli yada niteliği ve koşulu bütünlüktür. Ve ayrıca doğruluk ve samimiyete dayanır.Yada şöyle açıklamak daha kolay olunur sanırım. Birde dürüstlük nedir kısaca sözlük anlamı konusunda bir sürü ilan açıldığını gördüm. Ve bir tane de ben bu konu hakkında ki düşüncelerimi sizinle paylaşmak ve konuşmak istedim.

Bunun için de dürüstlük nedir kısaca sözlük anlamı bakmak ve elimden geldiğince kısa bir şekilde bu konuda ki düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim bende. Bunun için dürüstlük demek yalan söylememek değil bence. Bir kişi önce kendine karşı dürüst olmalı ki daha sonra başkalarına çevresine karşı da dürüst olabilsin. Önce bir şeyi saklamamalıyız yanlış bir şey gördüğümüzde yada yaptığımızda sonuçlarının bizi etkileyeceğini düşünsekte bu konuda açık sözlü olmamız gerek ve bu şekilde kendimize ve karşımızdaki kişiye karşı da dürüst olabiliriz. Ve bir diğeri ise bir kişinin hatalarını yada yanlışlarını yada iyi yaptığı bir şeyi onun arkasından söyleyerek dürüst sayılmayız bunun aksine o kişiye karşı yüzüne açık sözle söylemek sizi daha iyi birisi yapar. Ve en önemlisi sözüne güvenilmesi için yala söylememek önemli.

Çünkü eğer yalan söyleyen birisi iseniz bu sizi güvenilmez aynı zamanda bir sahtekar olarak nitelendirilir.Bunun için önce kendinize karşı yalan söylemeyi yada kandırmayı bırakmak ve sonra da başkalarına karşı yalan söylemeyi bırakmak daha iyisi olur en azından bu sizi dürüst bir insan bir kişi yapmaya teşvik eder. VE bu hayatta dürüst yaşamak dürüst olmak kadar önemli bir şey yok diye düşünüyorum ve bunun için de işte dürüstlük nedir kısaca sözlük anlamı bakmak ve size açıklamak istedim.Dürüstlük Nedir Kısaca Sözlük Anlamı - Yorum Soru Turka 30 Ekim 2020 30 Ekim 2020 — 12:08
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular