Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Kısaca Yazı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Kısaca Yazı

Dürüstlük doğruyu söylemeniz ve doğru şekilde hareket etmeniz demektir. Ama daha ayrıntılı bir şekilde anlatmak ve açıklamak gerekirse ki bence şu zamanda en çok ihtiyacımız olan şey yada konu bu ve bence dürüstlük nedir kısaca yazı ile açıklamak gerekiyor diye düşünüyorum.

Dürüstlük nedir? Aslında dürüstlük çocukluktan itibaren öğrenilen ve daha sonra yaşantımızda uyguladığımız bir şeydir. Ve biz aileler olarak çocuklarımıza dürüstlüğü en güzel şekilde öğretecek kişileriz ancak çocuklarımıza öğrettiğimiz dürüstlük aslında yalan söylemezseniz biter bu şekilde dürüst olunur demek yanlış olunur. Çünkü dürüstlüğe sadece yalan konuşmamak girmiyor. Hayatını dürüst yaşamak dürüst bir insan olmak hem çevrendeki saygı ve sevgiyi attırır hem sözüne güvenilen bir adam olursun hem de hareketlerinle olsun tavrınla olsun dürüstlük anlaşılır. Bir kişinin dürüst olup olmadığını sana karşı konuşmasından tavrından hareketlerinden mimiklerinden ve en önemlisi gözlerinin içine bakınca anlarsın. Bunun için de dürüstlük nedir kısaca yazı ile açıklamak kendi düşüncelerim ile size anlatmak istedim. Dürüstlük en başta doğruyu söylemektir. Burada hata yapan kişi siz de olsanız onu saklamak yerine doğruyu söylemeniz gereklidir. Veya bir kişiye karşı düşünceleriniz olumsuz ama onun ark adasından söylemek bunu ve yüzüne karşı söylememek de dürüstlüğe girmez onun yerine söylemek istediklerinizi her zaman iyi veya kötü açık ve net bir şekilde söylemek dürüstlüğe girer. Öbür türlüsü sahtekarlığa girer. Dürüst olmak ahlaki ve doğru ve yanlış hareketleriniz de veya eylemleriniz de bile dürüst olmak önemlidir.

Dürüstlüğün bir parçası da ne söylediğiniz ve başkalarına karşı nasıl davrandığınız ile ilgilidir.Ancak dürüstlük parçasının başka bir tanımı da burada kendinize karşı nasıl davranıyorsunuz ve kendinize karşı aynuı davranıp davranmadığınızdır. Burada da işte kendinize karşı söyledikleriniz örneğin iyi veya kötü bir şey yaptığınızda bunu kendinize ikna etme yerine ben iyi ve ya kötü bir şey yaptım diyebilmektir. Burada en önemlisi insanın kendisine karşı dürüst olması gerekir ki başkalarına karşı da çevresine karşı da dürüst bir insan olabilsin. İşte bunun için bende dürüstlük nedir kısaca yazı ile açıklamak düşüncelerimi sizinle paylaşmak istedim.Dürüstlük Nedir Kısaca Yazı - Yorum Soru Turka 24 Ekim 2020 24 Ekim 2020 — 13:08
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular