Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Terim Anlamı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Terim Anlamı

Dürüstlük kelimesi aslında bizim için çok önemli ve değerli bir unsur diye düşünüyorum. Dürüst olmak hayatımızda bizlere çok şey kazandırır. Ve bunun için de dürüstlük nedir terim anlamı bakmak önemlidir diye düşünüyorum. Dürüstlük doğruyu söylemeniz ve doğru şekilde hareket etmeniz demektir.

Dürüstlük nedir? Pek çok kişi dürüstlüğün yalan söylemezsin anlamına geldiğini düşünüyor ve bu kesinlikle dürüst olmanın bir parçası. Ancak dürüstlük, yalan söylememekten daha fazlasıdır. Dürüstlüğün daha eksiksiz bir tanımı, dürüst bir kişinin ahlaki açıdan yanlış şeyler yapmadığını gösterir. Yaptığınız bir şey yasayı çiğniyorsa veya başınız belaya gireceği için yaptığınız şeyi saklamak zorunda kalırsanız, muhtemelen dürüst değilsinizdir. Dürüstlük, doğru konuşmak ve hareket etmekle ilgilidir. İşte bunun için dürüstlük nedir terim anlamı bakmak ve dürüst olmayı dürüst davranmanın gerçekten bizim için ne kadar önemli olduğuna bakmak ve anlamak gerekiyor. Dürüstlük yalan söylemekten fazlasıdır. Sadece yalan söylemeyip dürüst olunmuyor. Keşke bu kadar basit bir şey olsa. Dürüstlüğün ilk kısmı ne söylediğinle ilgilidir. Dürüstlük doğruyu söylemektir. Doğru olmayan, doğru olmayabileceğini düşündüğünüz ya da gerçeği gizlemek için uydurduğunuz şeyler söylemek her türden yalandır. Yalan söylemek dürüst değildir sahtekarlık da denir çünkü doğru olmayan bir şey söylüyorsunuz.

Dürüstlük, insanlar hakkında doğru olmayan şeyler söylemediğiniz anlamına gelir. Birisi hakkında dedikodular uydurursanız veya başka birinin uydurduğu söylentileri paylaşırsanız dürüst olmazsınız.Dürüstlük nedir terim anlamı bakarsak başkalarına ve kendine karşı her zaman dürüst olmak ahlaki açıdan olsun veya bir şey saklamamak açısından olsun her konuda insanlara ve kendine karşı dürüst olmak gerekir.Dürüstlük Nedir Terim Anlamı - Yorum Soru Turka 28 Ekim 2020 28 Ekim 2020 — 14:28
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular