Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Türkçe Anlamı - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Türkçe Anlamı

Dürüstlük denince sizin ilk aklınıza gelen aslında yalan konuşmamak oluyor sanırım ama dürüstlük bundan fazlasıdır. İlk başta kendine karşı dürüst olmak gerek bir kişinin sonra etrafına karşı da dürüst olabilir.İşte bunun için de dürüstlük nedir türkçe anlamı bakmak bizim için ne anlama geldiğine bakmak ve anlamak önemlidir diye düşünüyorum.

Yalan konuşmayınca dürüst olunmuyor malesef dürüstlük kendine karşı bir saygının olması ve kendine karşı dürüst olmalısın ve yalan konuşmamalısın ve ayrıca bir şey saklamamalısın dürüstlük ahlaki olarak da doğru bir insan olmak demek. Yalan sahtekarlık birisinin arkasından konuşmak yüzüne karşı söylememek bir şey saklamak hepsini kapsar. VE dürüst olmanın tek yolu kendimize ve etrafımıza karşı açık olmadan geçer. Ve en önemlisi de dürüst insan yaptığı hataları saklamadan kaybedeceğini bilse de sonuçlarını bilse de söyler. Veya birisi hata yanlış yaptığında onu açık sözle ifade eder ve göz yummaz ama af etmesini de bilir. Ve o kişinin arkasından konuşmak yerine yüzüne karşı söylediği için dürüst olur. Ve en önemlisi dürüst insan etrafında sözüne güvenilir güven duygusunu bilir etrafında çevresinde saygı duyulan ve sevilen sözüne güvenilen bir birey olur. Ancak çoğu kişi dürüstlüğü dürüstlük nedir türkçe anlamı bakmadan yalan söylememeyi dürüstlük olarak algılayarak dürüst olduklarını düşünüyorlar.

Ve böylece de az önce dediğim gibi kendilerine karşı dürüst olmuyorlar ve buda dürüst olmadığı anlamına gelir. Sadece yalan söylemeyince dürüst olunmuyor keşke bu kadar kolay olsa ancak bu kadar kolay bir şey değil ve bu çocukluktan aileden öğrenilen bir kavram olduğunu düşünüyorum. Yoksa sonradan öğrenilen bir durum olsa herkes dürüstlük nedir türkçe anlamı bakarak veya anlamalarını okuyarak öğrenir. Ancak dürüstlük içten kişilik olarak bizi tanımlayan unsurdur.Dürüstlük Nedir Türkçe Anlamı - Yorum Soru Turka 26 Ekim 2020 26 Ekim 2020 — 11:31
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular