Size en uygun kategori seçimi yapın ve hemen üyeliksiz iletişime geçin ya da kendi ilanlarınızı oluşturun...

Dürüstlük Nedir Uzun Bilgi - Soru Cevap

Dürüstlük Nedir Uzun Bilgi

Dürüstlük hayatımızın her alanında bizim için çok önemli olan ve kişiliğimizi kararkterimizi insanların bize olan güzenini yansıtan çok önemli bir değerdir. Ve biz de buna göre etrafımızda saygı görmek bize güven duymaları için dürüstlük nedir uzun bilgi ile açıklamak ve dürüstlüğün bizim için ne kadar önemli olduğunu açıklamak istedim.

Dürüstlük diye sorduğumuzda çoğu kişiden aynı cevabı alırız yalan söylememek diye cevaplarlar ama dürüstlük bundan fazlasıdır bence ve bunu size de dürüstlük nedir uzun bilgi ile açıklamak gerekirse dürüstlük bizi biz yapan değerdir. Çevremizde ailemizde bize saygı duymalarını bizi önemsemelerini bize güvenmelerini sağlarlar. Dürütslük dürüst yaşamak bizim için ve çevremizden saygı görmek için de güvenilir olmak için de çok önemli. Dürüst bir insan kaybetmez ama her şeyden önce tabi ki de kendine dürüst olmak daha önemli bir durum.Dürüstlük sadece yalan söylememek ile karıştırılmamalı tabi yalan söylemekte dürüstlüğün içine giriyor ama dürüstlük dediğimizde yada dürüst bir insan dediğimizde açık sözlü güvenilir insanlara karşı her zaman doğruyu söyleyen insanların yada birisin arkasından konuşmayan kendi hatalarını yanlışlarını bilen sonuçlarının kötü olacağını bile bilse kendisine karşı dürüst olmak ve ailesinden yada kime karşı hata yaptıysa o hatasının arkasında durarak doğruyu söylemek ve bir şey saklamamak işte bunların hepsi dürüstlüğe girer.

Bir kişinin yada size karşı bir kişinin dürüst olup olmadığını onun sözlerinden onun davranışlarından toplum için yanlış sayılan davranışları doğru kabul eden ve bunları açık sözle ifade eden kişilerle arkadaşlık yapmak ve size dürüst olduğunu bu şekilde anlarız. Dürüstlük nedir uzun bilgi ile açıklamak gerekirse dürüst olmak için önce kendimize karşı dürüst olmalıyız kendimiz kandırmaktan kendimizi başka şeylere inandırmaktan vazgeçmeliyiz. Dürüst olmaktan dürüst davranmak dan hayatımız boyunca vazgeçmemeliyiz. Çünkü dürüstlük bize kazandırır kabettirmez. Hayatta tabi ki hatalarımız yanlışlarımız olacak ama bunları kabullenmek en büyük meseledir.Dürüstlük Nedir Uzun Bilgi - Yorum Soru Turka 26 Kasım 2020 26 Kasım 2020 — 14:44
Dikkat! Bu alanda göndermiş olduğunuz mesajlar tüm ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir. Göndermiş olduğunuz mesajların toplum ve site kurallarına yakışır saygılı & seviyeli içerikler olmasına dikkat ediniz ...
Tüm mesaj içeriklerinin de ziyaretçiler tarafından görüntülenebileceği nedeni ile özel kimlik bilgisi ya da kötüye kullanımı mümkün olabilecek içeriklerinizi lütfen mesajlarınızda paylaşmayınız. Bu gibi içerikli mesajlar yapılan düzeli denetimler ve şikayetler yolu ile tespit edilerek yayından kaldırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Benzer sorular